Dinamo B svladao Segestu, debitirao Dani Olmo

Iz Siska:Branimir Korać • subota, 02.08.2014.

U sklopu priprema za novu sezonu Segesta je ugostila na Gradskom stadionu u Sisku B momčad Dinama koja će se u ovoj sezoni natjecati u Trećoj HNL. U izjednačenom dvoboju Dinamo je slavio s minimalnih 1:0...

Segesta - Dinamo B 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Škvorc (53. - 11m)

Segesta: Radelić-Žarkov, Tabaković, Eberl, Borković, Bagarić, Lovrić, Zenuni, Špišić, Bartulović, Haračić, Hrnčević. (Još su igrali: Dolenčić, Križe, Prša, Horvat, Dumbović, Brtan, Vranić, Zenuni, Sertić, Vujičić).

Dinamo B: Mikulić, Iharoš, Stolnik, Lima, Bekić, Rukavina, Fiolić, Šunjić, Ikaunieks, Brodić, Vlak. (Još su igrali: Mikšić, Guić, Alex, Olmo, Morris, Burić, Cekici, Badou, Halilović, Škvorc)

Dinamo je sa svojom B momčadi, igračima koji će nastupati u Trećoj HNL, gostovao u Sisku i slavio s minimalnih 1:0. Modri su u ovom dvoboju pokazali kako imaju kvalitetu višu od Treće HNL i bez problema su se nosili s drugoligašem te u nekim dijelovima susreta bili i bolji protivnik.

Utakmica je promatrana i kroz debi mladog Španjolca Danija Olma koji je prije nekoliko dana stigao iz Barcelone u Dinamo. Olmo je najveći dio utakmice proveo na zagrijavanju, s njim se dosta individualno radilo, a u igru je ušao u posljednjih deset minuta.

U tih deset minuta malo toga moglo se vidjeti, imao je jedno fantastično otvaranje na desnu stranu i odličan centaršut na Cekicija čiji je volej otišao preko gola. Vidi se da posjeduje brzinu, pokušava odigrati iz prve, a s obzirom koliko mu pažnje svi pridavaju, vrlo brzo će se uklopiti.

Inače, Dinamo je pobjedu osigurao na početku drugog poluvremena kada je odlični Cekici izmiješao obranu Siščana, srušen je u 16 metara i opravdano je pokazano na bijelu točku. Filip Škvorc nije imao problema i lakoćom je pogodio za konačnih 1:0.

Šunjić, Cekici i Fiolić bili su ponajbolji pojedinci Dinama uz Limu koji je vrlo dobro odigrao na stoperu, a s druge strane Segesta je kontrolu nad utakmicom preuzela tek u posljednjih 20 minuta kada je stvorila nekoliko prijetnji prema golu Dinama.

U ostatku susreta vodila se većinom ravnopravna bitka u sredini terena bez nekih većih prilika na obje strane. Segesta je nešto konkretnije dolazila pred vrata Modrih kojima je nedostajalo malo više odlučnosti pred 16 metara domaćina, posebno u prvom dijelu.