Branimir Korać • ponedjeljak, 04.08.2014.

U prvom kolu druge njemačke lige Kaiserslautern je svladao 1860 München s 3:2. Gosti itekako mogu žaliti, imali su vodstvo 2:0 i igrača više 70 minuta i na kraju upisali poraz...

Prvo kolo druge njemačke lige donijelo je veliki preokret Kaiserslauterna u neuobičajenom susretu protiv 1860 Münchena. Niti 2:0 i igrač više od 20. minute nisu bili dovoljni gostima za uzimanje sva tri boda.

Preokret Kaiserslauterna predvodio je raspoloženi Srđan Lakić koji je s dva pogotka vratio svoju momčad u utakmicu, a zatim je igrač koji ga je zamijenio osigurao Kaiserslauternu sva tri boda.

Stvari su u prvom poluvremenu izgledale vrlo loše za domaćina. Prvo je u 20. minuti vratar Tobias Sippel zaradio izravni crveni karton zbog igranja rukom van 16 metara, a vrlo brzo gosti su iskoristili brojčanu prednost. Rubin Okotie postigao je dva pogotka i odveo 1860 München do 2:0 uoči odmora.

Međutim domaćin se nije predao. U 68. minuti Guillermo Vallori u kaznenom prostoru ruši Jeana Zimmera, a Srđan Lakić smanjuje na 2:1 da bi hrvatski internacionalac tri minute kasnije glavom poravnao na 2:2. Lakić je igru napustio u 79. minuti, zamijenio ga je Philipp Hofmann i već u sljedećoj minuti zabio za potpuni preokret i veliko slavlje Kaiserslauterna.

U 85. minuti kod gostiju je u igru ušao Marin Tomasov zamijenivši Iliea Sancheza.