Vinkovčani ponovno u Požeštini, šest pogodaka u mreži Kaptola

Davor Mikulić • srijeda, 06.08.2014.

Već treći put ove godine Cibalia je gostovala u Požeško-slavonskoj županiji i upisala i treću pobjedu. Povod je ovoga puta bilo svečano otvaranje novog travnjaka i obnovljenog igrališta u Kaptolu...

Gostovanja u Požeštini ove godine za Cibaliju prolaze zaista odlično. Nakon tijesne pobjede protiv županijskog prvoligaša Požege u ožujku i trećeligaša Slavonije od prije dva tjedna, vinkovački je drugoligaš gostovao i u Kaptolu te svladao još jednog županijskog prvoligaša. Utakmicu je promatralo više od 300 gledatelja, a taj broj bi sigurno bio i veći da uoči početka slavlje nije pokvarila kiša.

U prvom dijelu susreta protivnici su bili uglavnom ravnopravni, no Vinkovčani su na predah ipak otišli s prednošću od 0:2. Prvo je u 32. minuti Matija Mišić s 20 metara sjajno pogodio mrežu domaćeg vratara, da bi samo tri minute poslije isto iz daljine prednost povisio Jakov Puljić.

Nastavak je donio sasvim drugačiju sliku jer su na terenu bile druge postave obiju momčadi, a igrači Kaptola nisu mogli pratiti ritam. Cibalia je imala terensku inicijativu, a iako nije bilo mnogo pravih prilika, igrači Zorana Tomića postigli su još četiri pogotka, uglavnom iz prekida. U periodu od samo deset minuta, od 50. do 60., u strijelce su se upisali Marko Perković, Drago Ćorić i Luka Mijoković i to je bio rezultat koji se održao do 80. minute kada je za konačnih 6:0 nakon udarca iz kuta glavom zabio Stjepan Završki.

“Ipak su oni hrvatski drugoligaš i ekipa koja je već daleko u pripremama. Naše su pripreme tek započele, a prethodna dva dana odigrali smo dvije utakmice. Još smo im nekako i parirali u prvom poluvremenu, koje je završilo rezultatom 2:0, ali nakon toga nismo više imali snage. Zato smatram da nemamo previše razloga za nezadovoljstvo ovakvim ishodom s tako jakim protivnikom“, komentirao je poslije susreta domaći trener Zdenko Mazanik.

Predstavom u Kaptolu bio je zadovoljan strijelac petog pogotka. „Mislim da smo odigrali jednu kvalitetnu utakmicu bez puno pogrešaka. Pokazali smo kvalitetu i ostavili dojam puno jače ekipe od domaćina. U obrani kvalitetni, u napadu brzi i konkretni. Jedna dosta kvalitetno odrađena utakmica s naše strane“, zaključio je Luka Mijoković.

Cibalia: Vranjić, J. Filipović, Aganspahić, Zgrablić, Conjar, Kvesić, Puljić, Lukić, Kujundžija, Mandić, Mišić

Još su igrali: I. Filipović, Stojanović, Mauer, Turčin, Mijoković, Ćorić, Hodak, Završki, Uremović, Martinović, Perković