Davor Mikulić • utorak, 05.08.2014.

Četiri uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka bile su na rasporedu u utorak. Bjeloruski BATE prolaz je izborio u sudačkoj nadoknadi, dok su se hrvatski reprezentativci u redovima Panathinaikosa porazom oprostili od Lige prvaka...

BATE Borisov na svom je terenu hvatao minimalni zaostatak koji je donio s gostovanja iz Mađarske, a u 20. minuti prolazak se sveo na minimalne šanse kada je za vodstvo gostiju precizan bio Sidibe s bijele točke.

Međutim, nadu im je vratio Debrecenov Selim Bouadla koji je već u 38. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Već u idućoj minuti izjednačio je Aleksandr Volodko na asistenciju Slovenca Mladenovića i to je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Bjelorusku momčad u vodstvo je doveo Rodionov u 66. minuti, a nemoguće je u moguće, sasvim zasluženo, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pretvorio Krivets na još jednu asistenciju Filipa Mladenovića.

Obrnuta situacija bila je u susretu Maccabija iz Tel Aviva i Maribora. Slovenci su u 36. minuti došli do pogotka preko Ibraimija, a računajući i pobjedu iz prve utakmice rezultat je u tom trenutku bio 0:2. Ipak, u 42. minuti utakmicu je na početak vratio Tal Ben Haim.

U 54. minuti Maccabi je došao do preokreta pogotkom Ben Basata i tada im je trebao još jedan, ali vrlo brzo, samo minutu poslije, Ibraimi je drugim pogotkom na utakmici vratio mir u redove svoje momčadi. Slovenski prvak rezultat je održao do samog kraja i tako izborio prolazak u četvrto pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

Rezultat iz prve utakmice Panathinaikosa i Standarda kada nije bilo pogodaka išao je više na ruku današnjih gostiju kojima je odgovarao i remi, ali od 17. minute prednost je bila na strani Panathinaikosa koji je poveo autogolom 21-godišnjeg Dine Arslanagića.

Međutim, već do poluvremena momčad iz Liegea uspjela je okrenuti rezultat i povesti preko Mbomoa i M'Pokua u 36., odnosno 41. minuti.

Gordon Schildenfeld i Danijel Pranjić na terenu su bili svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić izašao u 56. minuti.

Najbolju situaciju u današnjim utakmicama imao je francuski Lille koji je iz prve utakmice imao velika dva pogotka prednosti. Od 19. minute dvojbi više gotovo i da nije bilo jer je domaćina u vodstvo doveo Balmont. Minimalnu nadu Švicarcima je vratio Abrashi u 33. minuti, no do kraja susreta mreže su mirovale.

Gosti su od 69. minute bili s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Pavlović i Lille je kontrolirao igru te sasvim mirno priveo utakmicu kraju.