Davor Mikulić • srijeda, 06.08.2014.

U večeri bez pravih iznenađenja od Lige prvaka se oprostio škotski velikan Celtic, no zato su uspjeha imali bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić i Ivica Vrdoljak. Ispadanje nisu uspjeli izbjeći niti Mladen Bartulović i Nikola Kalinić čiji je Dnipro poražen u Danskoj...

Ruski Zenit na svom je terenu dočekao AEL Limassol u pokušaju prolaska nakon minimalnog poraza iz prve utakmice. Prvi dio susreta protekao je bez pogodaka, ali gosti su od 26. minute i drugog žutog kartona Danielzinha igrali s igračem manje.

U 55. minuti je Rondon doveo Zenit u vodstvo i poništio prednost Ciprana, a tek u 88. minuti rezultat je povisio Danny. Pitanje prolaska definitivno je s bijele točke riješio Keržakov u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Za razliku od AEL-a, drugi ciparski predstavnik uspio je doći do četvrtog pretkola. APOEL je utakmicu riješio već u prvom poluvremenu pogocima Sheridana iz 18. i De Vicentija iz 43. minute kada je bio siguran realizator udarca s bijele točke. Helsinki je uglavnom bio ravnopravan protivnik, ali nije uspio doći niti do jednog pogotka.

Iako je Sparta prošli tjedan s četiri pogotka ispratila Malmo, švedska je momčad uspjela to nadoknaditi i očuvati svoju mrežu. Igrač odluke bio je Rosenberg koji je matirao gostujućeg vratara Bicika deset minuta uoči i deset minuta poslije odmora.

Na samom kraju, u dubokoj sudačkoj nadoknadi, gosti su ostali bez Vache koji je zaradio drugi žuti karton.

Jedini večerašnji susret bez pogodaka odigrao se u Tiraspolu gdje je Slovan iz Bratislave branio 2:1 pobjedu protiv domaćeg Šerifa. Blanco je zbog dva žuta kartona igru napustio u 56. minuti, a Moldavci s igračem manje nisu uspjeli doći do pogotka koji bi ih odveo dalje.

Bešiktaš bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića izbacio je nizozemski Feyenoord s ukupnih 5:2. Demba Ba je zabio za vodstvo u 28. minuti, a gostima je nadu vratio Manu u 74. minuti. No, Bešiktaš je bio nešto konkretniji pa je do kraja Demba Ba još dva puta tresao mrežu Muldera.

Steaua je dočekala kazahtanski Aktobe i već nakon prvog poluvremena praktički imala riješeno pitanje prolaska. Prvo je Chipciu u 3. minuti doveo Rumunje u vodstvo, da bi u 39. Stanciu povisio rezultat.

Posao je domaćinu olakšao Logvinenko koji je zbog dva žuta kartona ostavio svoje suigrače u, rekli bismo, nemogućoj situaciji. Ipak, Kapadze je u 85. minuti uspio ublažiti poraz.

Ukrajinski Dnipro s pravom se nadao prolasku u četvrto pretkolo nakon što na domaćem terenu protiv Kopenhagena nije bilo pogodaka. Međutim, već od 36. minute u prednosti je bio danski sastav koji je poveo preko Corneliusa, a do kraja došao i do drugog pogotka. Khadri je bio precizan na početku drugog dijela, u 52. minuti.

Mladen Bartulović odigrao je prvih 45 minuta, dok je Nikola Kalinić u igru ušao u 56. minuti umjesto Nascimentoa.

Nakon iznenađenja u prvoj utakmici, Salzburg nije dopustio da se isto dogodi i u uzvratu protiv Karabakha. Hinteregger je svojim pogocima iz 18. i 36. minute sve riješio već do odlaska na odmor. Pobjeda je bila sasvim zaslužena, a protivnik koji je u prvom susretu postigao dva pogotka, u Austriji je ostao na svega četiri pokušaja prema vratima Gulacsija.

Ove sezone u grupnoj fazi Lige prvaka nećemo gledati škotskog velikana koji je u dvije utakmice protiv Legije primio čak šest pogodaka. Goste je u vodstvo doveo Zyro u 36. minuti, a u 61. minuti asistirao je Kucharczyku koji je postavio konačan rezultat. Celtic je imao blagu inicijativu tijekom susreta, ali pomalo i nerealno je bilo očekivati da bi Legia, u čijim je redovima svih 90 minuta odradio Ivica Vrdoljak, mogla ispustiti veliku prednost.

Kratkih rukava ostao je i beogradski Partizan koji je tjedan dana ranije Bugarsku napustio bez primljenog pogotka. Već u 22. minuti gosti su imali ogromnih 0:2 pogocima Marcelinha, no u 35. minuti stvari su bile na početku. Istom mjerom uzvratio je Partizan preko Skuletića koji je mrežu Ludogoreca tresao u 30. i 35. minuti. Šest minuta poslije Trajković, asistent drugog pogotka, je morao napustiti teren zbog izravnog crvenog kartona čime je omogućio Bugarima da do kraja kontroliraju igru.