Sparta nadomak prolaska poslije Lafatina hat-tricka Malmöu

Ante Zovko • utorak, 29.07.2014.

Treće pretkolo Lige prvaka počelo je u utorak s tri susreta. Sparta je u Pragu potrvdila sjajnu formu protiv Malmöa i preokretom stigla do velike prednosti. Domaće pobjede upisali su i Slovan te Debrecen.

Kapetan David Lafata postigao je tri gola za Spartu koja je s 4:2 ispratila švedskog prvaka Malmö i jednom nogom zakoračila u doigravanje za ulazak u skupinu Lige prvaka.

Lafata je prvo poništio vodeći gol Šveđana kojeg je zabio Emil Forsberg. Malmö je opet poveo, i to prije poluvremena, preko Isaaca Kiesea Thelina.

Dva gola u dvije minute Lafate i Radoslava Kovača dovela su Spartu u vodstvo, a kapetan je svojim trećim golom zapečatio veliku pobjedu.

Mađarski prvak Debrecen došao je do minimalnog vodstva protiv BATE Borisova zahvaljujući 33-godišnjem Senegalcu Ibrahimu Sidibi, koji je izborio jedanaesterac i realizirao ga u 56. minuti.

Uspješnu večer momčadi iz srednje Europe zaokružio je Slovan slavljem 2:1 protiv Šerifa u Bratislavi iako je posljednjih pola sata odigrao s igračem manje poslije isključenja Lasika.

Žofčak je s bijele točke donio prednost Slovacima u 42. minuti. Izjednačio je Ricardinho u 74., a Slovan je s desetoricom ipak uspio pobijediti, i to golom Meszarosa u 85. minuti.

BATE i Debrecen uzvratnu će utakmicu igrati 5. kolovoza, a Šerif i Slovan te Malmö i Sparta dan kasnije.