Celtic stradao u Varšavi, Vrdoljak promašio dva jedanaesterca

Ante Zovko • srijeda, 30.07.2014.

Kapetan Ivica Vrdoljak propustio je realizirati dva jedanaesterca za varšavsku Legiju protiv Celtica u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Poljaci su ipak ostvarili uvjerljivu pobjedu. Bešiktaš Slavena Bilića slavio je u Nizozemskoj, a među najveća iznenađenja večeri spadaju pobjede ciparskog AEL-a protiv Zenita i azerbajdžanskog Qarabaga protiv Red Bull Salzburga.

Legia je pobijedila Celtic 4:1 u Varšavi, a mogla je i bolje iskoristiti igrača više da je Ivica Vrdoljak bio precizan s bijele točke pri rezultatima 2:1 i 3:1.

McGregor je doveo Škote u vodstvo u osmoj minuti, a Radović je poravnao odmah poslije dvije minute te u 36. donio preokret. Celtic je od 44. igrao bez isključenog Ambrosea, da bi bivši igrač Dinama promašio prvi jedanaesterac u 59. minuti. Žyro je u 84. minuti realizirao jednu od brojnih Legijinih prilika, a vratar Forster u 87. brani Vrdoljakov novi pokušaj kaznenog udarca. Legia je ipak stigla do četvrtog gola zahvaljujući Koseckom, koji je zabio u sudačkoj nadoknadi.

Bešiktaš, koji vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić zabio je dva gola iz dva udarca u okvir Feyenoordu u Rotterdamu. Završilo je 2:1, s tim da su domaći realizirali jednu od četiri velike šanse u posljednjim trenucima susreta, kad je zabio Te Vrede. Turska je momčad povela preko Pektemeka u 13., a Koyunlu je udvostručio prednost u 71.

Nikola Kalinić odigrao je 90 minuta za Dnipro protiv Kopenhagena u remiju 0:0, a Mladen Bartulović bio je cijelo vrijeme na klupi. Ivan Strinić nije konkurirao za susret zbog ozljede. Utakmica je igrana u Kijevu zbog nestabilne situacije na istoku Ukrajine.

Hrvatski sudac Marijo Strahonja vodio je susret s vjerojatno najšokantnijim ishodom. AEL Limassol pobijedio je Zenit Andreas Villas-Boasa 1:0 pogotkom Lukasza Gikiewicza u 64. minuti iz jedine domaće prave šanse na susretu.

Zenit je dominirao dvobojem te je Danny u prvom dijelu pogodio stativu. Hulk je bio najveća prijetnja Cipranima, ali Rusi nisu uspjeli zabiti, a uz to su još u 67. minuti ostali bez Witsela, kojem je Strahonja dao izravni crveni karton zbog grubog prekršaja.

Još jedan rezultatski šok priredio je azerbajdžanski Qarabag pobjedom protiv Red Bull Salzburga 2:1 iako je završio utakmicu s devet igrača. Dias je zabio za vodstvo domaćih u drugoj minuti, a u 34. isključen je Salzburgov Schwegler. U 42. domaći kapetan Teli dobio je drugi žuti, a Reynaldo je zabio za pobjedu u 86., dvije minute prije nego što je i on isključen.

Standard i Panathinaikos odigrali su susret bez pogodaka, a u gostujućim redovima nastupila su tri hrvatska igrača. Gordon Schildenfeld odigrao je svih 90 minuta, a Danijel Pranjić je u 64. minuti zamijenio Mladena Petrića.

APOEL je s dva gola u četiri minute drugog poluvremena izborio remi 2:2 s HJK Helsinkijem. Finci su vodili 2:0 na poluvremenu s dva gola Savagea, ni nisu izdržali s igračem manje i De Vicenti i Sheridan su zabili važne golove u gostima.

Maribor je došao do minimalne prednosti protiv Maccabi Tel-Aviva pogotkom Damjana Bohara u posljednjoj minuti, a Lille je napravio pola posla svladavši Grasshopper u Švicarskoj 2:0 golovima Corchije u 29. i Mendesa u 49. minuti.

• CleonHR31.07.2014. u 09:30
    Pa stvarno ste počeli biti ko 24 Sata. Nema teksta u kojem se ne spominju riječi "šok" "šokantan", "šokiran". Čemu? Poraz Zenita jeste iznenađenje al ne vidim ko bi bio šokiran i u šoku zbog toga? Neki dan čitam tekst na vašem portalu koji ide "gosti su bili šokirani vodstvom domaćina od 1:0" WTF?... [više na forumu]