Maj Gašparac • nedjelja, 10.08.2014.

Pobjednici prošlosezonskog FA kupa, nogometaši Arsenala, pobijedili su aktualnog engleskog prvaka, momčad Manchester Cityja, i postali novi pobjednici Community Shielda. Igrači Arsenea Wengera već su u prvom poluvremenu stigli do vodstva od 2:0, a još su jedan pogodak postigli u nastavku i na kraju s uvjerljivih 3:0 osvojili titulu.

Nogometaši londonskog kluba su bolje otvorili susret i pokušali stići do ranog vodstva, ali njihovi pokušaji tada nisu bili pretjerano opasni po gol aktualnog engleskog prvaka. Nogometaši Cityja oduprijeli su se tom pritisku i nakon desete minute u par navrata opasno ušli u kazneni prostor Arsenala, ali niti oni nisu imali uspjeha.

Mreže na Wembleyu mirovale su do 21. minute, a tada se zatresla ona Cityjeva. Arsenal je poveo preko Santija Cazorle koji je pucao s ruba šesnaesterca i preciznim udarcem svladao Willyja Caballera na vratima Građana.

Desetak minuta kasnije mogli su Topnici udvostručiti svoje vodstvo. Cazorla je ubacio iz kornera, Yaya Sanogo je pucao glavom, ali taj pokušaj je Caballero uhvatio.

Vrlo brzo nakon toga City je mogao izjednačiti, no veliku je priliku promašio Samir Nasri, a do kraja prvog dijela Arsenal je udvostručio svoje vodstvo.

Strijelac u 42. minuti za 2:0 Arsenala bio je Aaron Ramsey, koji je iskoristio dodavanje Sanoga i sigurno poentirao, a tim rezultatom je i završen prvi dio.

U nastavak susreta bolje u ušli igrači Cityja, koji su mogli smanjiti rezultatski zaostatak. U dobroj prilici tada je u par navrata bio Stevan Jovetić, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon što City nije iskoristio svoje prilike, Arsenal je postigao i treći pogodak. Strijelac je u 62. minuti bio Olivier Giroud, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i pogodio izvrsnim udarcem s više od 20 metara.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a nije bilo niti velikih prilika s bilo koje strane te je Arsenal mirno priveo susret kraju i osvojio titulu.

Ovo je Topnicima 13. put u povijesti da osvajaju Community Shield, a prošlosezonski pobjednik bio je Manchester United.