MAXtv Prva liga, 4. kolo, 10.08.2014, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2000
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Loparac (Sladojevci)
Hajduk

Hajduk uvjerljivo svladao Lokomotivu koja može biti sretna zbog samo pet primljenih pogodaka

Ante Dubravac • nedjelja, 10.08.2014.

U sklopu četvrtog kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive u Kranjčevićevoj su dočekali Hajduk. U efikasnom susretu Hajduk se pokazao kao puno bolja momčad i došao do zaslužene pobjede.

Nakon što su s uvjerljivih 3:0 svladali Šahter Karagandi u trećem pretkolu Europske lige te izborili susret protiv Dnipra nogometaši Hajduka vratili su se domaćim obavezama gostovanjem kod Lokomotive.

Domaći strateg Tomislav Ivković od prve je minute na teren poslao Jerka Leku i Antu Rukavinu koji su prije nekoliko dana došli na posudbu iz Dinama dok je Igor Tudor, koji se nakon odrađene kazne vratio na klupu, opet u početni sastav uvrstio Kouassija dok su bekovske pozicije zauzeli Jozinović i Mikanović.

Tek što je lopta krenula s centra, Hajduk je poveo. Kouassi je dobio loptu na rubu šesnaesterca i neobranjivo pogodio gornji desni kut. Međutim već u idućem napadu Petar Mišić uzvraća pa nakon dvije minute na semaforu već piše 1:1.

Kada se činilo da se susret malo primirio gosti opet dolaze do prednosti. Sušić je pronašao Gotala koji iz teške situacije postiže pogodak pokraj nespremnog Zelenike koji je samo pogledom ispratio loptu u mrežu. Nevjerojatna utakmica se nastavila u 20. minuti, Jozinović je uputio centaršut u skoku je najviši Gotal koji zabija svoj drugi pogodak za vodstvo 3:1.

Veliku priliku za povratak Lokomotive u susret propusti je Rukavina koji je sam krenuo prema Kaliniću, ali gostujući vratar zaustavlja njegov pokušaj. Isti igrač je i tri minute kasnije nečuvan na pet metara, ali promašuje loptu. S druge strane u odličnoj situaciji se našao Maglica međutim nove rezultatske promijene nije bilo. Prije odlaska na odmor Pajač je neoprezno srušio Kouassija pa je zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton i dodatno otežao posao svojoj momčadi.

Iako su igračem manje prvu priliku u nastavku imali su domaćini preko Pavičića čiji udarac zaustavlja Kalinić. U 65. minuti Šovšić je u svom šesnaestercu srušio Sušića pa je kapetan Mario Maloča s bijele točke povisio na 4:1.

Golijada se nastavila su 71. minuti Šovšić je pronašao Mrčelu koji iz blizine zakucava loptu u mrežu. Petnaestak minuta prije kraja Maglica se oslobodio trojice igrača, zaobišao i vratara Zeleniku, ali je poslao loptu pokraj vratnice. Do kraja susreta Hajduk je imao još nekoliko prilika, a konačnih 5:2 postavio je Kouassi koji još jednom lijepo pogađa iz daljine.

U idućem kolu Lokomotiva gostuje kod Istre 1961 dok će Hajduk na svom stadionu dočekati Zadar.

• uvik_zedan11.08.2014. u 12:21
    Imam osjećaj da pojedini mamićevci samo čekaju pobjedu hajduka da bi mogli pravdati gazdu i vikati kako se neopravdano žalimo. Normalno da smo nezadovoljni kad nas se sustavno pljačka. Svaka naša pobjeda plod je rada , a ne sudačke komisije kao šta je kod nekih drugih
    uvik_zedan
  • Obrisan korisnik11.08.2014. u 11:31
    Ajme majko ako se ovaj Zelenika smatra budućim reprezentativcem, pa to je totalni prosjek, kakve golove dečko dobiva iz kuteva apsolutno neshvatljivo, ne znam koga točno gura u reprezentaciju, al očito je da on tam nema što raditi.
  • Obrisan korisnik11.08.2014. u 07:28
    Kako se Hajduk muči u gostima protiv Osijeka, Istre, Dragovoljca i sličnih a jednu Lokomotivu koja je jača od spomenutih klubova redovito rasture...
  • Obrisan korisnik11.08.2014. u 01:01
    Rukavina u Lyonu za 5 mil Eura. A da, tu je jos....
  • FMfanatic11.08.2014. u 00:53
    jbt skoro sam zaboravio koliko je ovaj Rukavina loš...