Trećeligaš izbacio Schalke, Adler spasio HSV protiv Energieja

Ante Zovko • ponedjeljak, 18.08.2014.

Trećeligaš Dynamo Dresden napravio je najveću senzaciju u prvom kolu DFB Pokala i izbacio Schalke poslije 90 minuta igre. Još jedan trećeligaš, Energie Cottbus, držao je u šahu HSV, no na kraju je ispao poslije slabijeg izvođenja jedanaesteraca.

Dynamo je pobijedio Schalke 2:1 pred gotovo 30.000 gledatelja u Dresdenu koji će dugo pamtiti ovu večer. Domaćin je poveo preko Eilersa iz jedanaesterca nakon što je Santana faulirao Dürholtza.

Teixeira je u 50. udvostručio vodstvo, a Choupo-Moting dvadesetak minuta poslije propustio je sjajnu priliku za smanjenje vodstva domaćih. Matip je uspio postići gol za Schalke, ali prvoligaš nije uspio izboriti produžetke.

Iskusni vratar Rene Adler bio je junak HSV-a, koji je morao izboriti produžetke u kojima je poveo, da bi na kraju sve riješio s bijele točke.

Cottbus je poveo iz jedanaesterca u desetoj minuti nakon što je Adler srušio Perdedaja. Strijelac je bio Zeitz. Izjednačio je poslije 20 minuta Westermann, glavom na nabačaj Van der Vaarta.

Nizozemac je doveo HSV u vodstvo u produžetku precizno izvedenim slobodnim udarcem, ali je domaćin uzvratio uoči poluvremena produžetaka. Michel je prizemnim udarcem matirao Adlera.

Adler je obranio dva udarca iz penala Energieja, a gosti su bili precizni sva četiri puta.

Milan Badelj započeo je susret, ali je izašao poslije sat vremena igre. Ivo Iličević je izašao poslije prvog produžetka. U prvom poluvremenu je dobio žuti karton.

Četvrtoligaš Kickers Offenbach izbacio je s igračem manje poslije jedanaesteraca drugoligaša Ingolstadt. Cijelo drugo poluvrijeme domaćin je igrao bez Korba, izdržao produžetke, a njegovi igrači četiri su puta bili precizni iz jedanaesteraca. Ingolstadt dvaput nije uspio zabiti.

Ogled drugoligaša pripao je Heidenheimu, koji je poveo 2:0 u drugom poluvremenu, a Union Berlin uspio je samo smanjiti kasnije na konačnih 2:1.

DFB Pokal, prvo kolo:
Energie Cottbus - HSV 2:2 (1:4 poslije jedanaesteraca)
Heidenheim - Union Berlin 2:1
Offenbach - Ingolstadt 0:0 (4:2 poslije jedanaesteraca)

• Obrisan korisnik18.08.2014. u 23:26
    u njemačom kupu sve je moguće... tamo nisu neke prevelike razlike između regionalne lige u druge lige... iako bi čovjek na prvi pogled reko da su ti regionalci teške grupe građana, sudeći po nekim čudnim rezultatima