MAXtv Prva liga, 7. kolo, 29.08.2014, 20:15 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Puljani i Osječani bez pobjednika i pogodaka na Drosini

Branimir Korać • petak, 29.08.2014.

Sedmo kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u Puli gdje je Istra 1961 ugostila momčad Osijeka. U susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme, pogodaka na kraju nije bilo...

Istra 1961 uz dosta problema s izostancima igrača ugostila je Osijek koji je tražio nove bodove za potvrdu sve bolje forme. Na kraju pogodaka nije bilo, ali to znači i da su obje momčadi nastavile niz neporaženosti i mogu biti zadovoljne.

Puljani nešto manje jer će biti dosta govora o situaciji u 92. minuti kada je u 16 metara Osječana pao Dejan Radonjić, bilo je kontakta s Milom Škorićem, no sudac Križarić procijenio je da nije dovoljno za kazneni udarac.

Puljani su do kraja i nakon susreta protestirali, međutim to im nije pomoglo.

Inače, svakoj momčadi pripalo je jedno poluvrijeme, u prvom su bolji bili Osječani koji su bili agresivniji prema lopti, ali nisu uspjeli doći do onih velikih i konkretnih prilika. Bilo je nekoliko pokušaja prema Brkiću, no mreža Istre nije se tresla.

U drugom dijelu situacija se promijenila. Tu su Puljani zaigrali bolje, stvorili nekoliko lijepih prilika, no niti Mikulić nije morao po loptu u mrežu.

Najveću priliku propustio je mladi Špehar koji je nakon ubačaja Heistera došao iskosa u dobru poziciju, no vratar Osječana odlično mu je ušao u udarac i spriječio pogodak.

Ovim remijem Istra 1961 i Osijek ostaju bodovno poravnati te imaju po osam bodova.

• Captain Tsubasa30.08.2014. u 08:12
    Penal je čist kao suza! Ali, da je dosuđen, oštečen bi bio jedino Osijek, jer Istra je loptu prije toga oduzela prekršajem
    Captain Tsubasa
  • Cayetano30.08.2014. u 07:41
    Uh, ne znam, više nije nego je penal... Izgleda kao situacija tipa, dosudio - "daj, kakav ti je to penal", ne dosudio - "jao kako to nisi sudio"
    Cayetano
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 00:33
    Prvo poluvrijeme jako loše i sa jedne i sa druge strane. U drugom Istra preuzima inicijativu, ali se vidi da je realizacija gorući problem. Malo više koncentracije trebalo bi biti u završnici, a i bilo bi dobro kad bi se još netko priklučio Radonjiću u vršku napada, pogotovo u ovakvim utakmicama... [više na forumu]
  • sportoz30.08.2014. u 00:10
    Nije bio penal! Doduše Nishimura bi ga vjerojatno sudio.
    sportoz
  • 05229.08.2014. u 23:46
    Ocita greska suca jer nije mogao ne vidjeti. Slazem se da je vjerojatno bio u strahu suditi sto samo dokazuje sudacku nezrelost. Ali glavno da dezurnih sada nema. Protiv hajduka se pisalo danima. Hnl ide dalje