Celtic primio gol u prvoj minuti pa osvojio bod

Borna Rupnik • nedjelja, 31.08.2014.

Škotski Celtic, koji će tijekom jeseni odmjeriti snage s hrvatskim prvakom Dinamom, drugi puta zaredom nije uspio doći do ligaške pobjede.

Jedan od Dinamovih protivnika iz skupine Europske lige, škotski velikan Celtic, odradio je u nedjelju svoju četvrtu utakmicu u novom izdanju domaćeg prvenstva, gostovanje kod Dundeeja.

Celtic se u rezultatskom zaostatku našao već u prvoj minuti dvoboja, kada je vratara Gordona matirao McPake.

Na izjednačenje se čekalo sve do 55. minute, kada je za 1:1 pogodio Griffiths, koji je krajem prvog poluvremena ušao s klupe. No, rezultat se više nije mijenjao i Celtic je kući odnio jedan bod.

Celtic je u prva dva kola svladao St. Johnstone i Dundee United, da bi u prošlom kolu izgubio na gostovanju kod Invernessa.

U skupini Europske lige sa Celticom i Dinamom nalaze se još Red Bull Salzburg i rumunjska Astra.