Srbija u drugom poluvremenu slomila otpor Irana

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.09.2014.

Hamed Haddadi nije uspio odvesti Iran do senzacije i pobjede protiv Srbije. U prvom poluvremenu Iranci su se dobro držali, ali ozbiljnija Srbija u drugom dijelu uspjela je stvoriti prednost i mirno slaviti...

Nakon što je dan u Španjolskoj otvoren senzacijom i pobjedom Senegala protiv Hrvatske, Iran nije uspio učiniti isto. Srbija je bila bolja sa 83:70 u susretu u kojem je Iran izdržao 20 minuta.

Igrali su Iranci na krilima Hameda Haddadija odlično u prvih 20 minuta, iskusni div unatoč problemima s osobnim pogreškama punio je koš Srbije, ali u nastavku više niti on nije imao dovoljno snage.

Nakon 42:38 na poluvremenu, Srbija je u trećoj dionici značajno povećala prednost, uspjela se odvojiti i riješiti pitanje pobjednika. Već uoči posljednje četvrtine bilo je plus 16 za Srbe koji to nisu prosuli u nastavku susreta.

Đorđevićevi igrači odigrali su pametno, nisu se napucavali tricama već su tražili otvorene i sigurne pozicije te su zasluženo slavili.

Predvodio ih je Nemanja Bjelica sa 18 poena (6/11) i deset skokova, a Bogdan Bogdanović slijedio ga je sa 16 poena (7/11). Na drugoj strani Haddadi je stao na 29 poena (10/12) i pet skokova, a Nikkhah Bahrami je dodao 20 poena (8/14) i sedam asistencija.

Spomenimo i da je iskusni talijanski sudac Guerrino Cerebuch suspendiran zbog lošeg suđenja u susretu Srbije i Francuske.