Grčka pokazala premoć u reketu protiv Portorika za treću pobjedu

Ante Zovko • ponedjeljak, 01.09.2014.

Sljedeći protiv Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, Grčka, upisala je treću pobjedu u trećem kolu skupine B, 90:79 protiv Portorika. Grčka je bila premoćna u reketu te je prelomila rezultat u trećoj četvrtini povevši 19 razlike.

Portoriko je pokušavao koliko je to bilo moguće i preokrenuo rezultat u svoju korist početkom druge četvrtine, ali je doživio veliki pad u trećem periodu poslije kojeg se nije uspio oporaviti.

Grčka je postigla 44 poena iz reketa, 16 više od protivnika, te 15 iz protunapada u odnosu na pet portorikanskih. Grčka klupa uz to je pokazala puno bolje lice od protivničke ubacivši 36 poena. Pričuvne portorikanske snage došle su do 18 poena.

Grci su sjajno otvorili susret i umalo pobjegli na deset razlike sredinom prve četvrtine uz odlično Calathesovo izdanje. Balkman i Galindo izjednačili su na 18:18, da bi Grčka na prvi odmor otišla s vodstvom 19:18.

Portoriko je vodio do sredine druge četvrtine, a onda je Grčka napravila seriju 16:5 i otišla na poluvrijeme sa 41:33. Poeni iz reketa donijeli su ključnu prevagu, a Grčka je profitirala i kontrama.

Bourousis je stvarao velike probleme Portorikancima početkom trećeg perioda, a Balkman nije mogao sam smanjivati razliku. Tri i pol minute prije početka posljednjeg perioda Grčka je došla do najveće prednosti, plus 19 (61:42). Pri tome je pogodila tek jednu tricu preko Zisisa. Dominacija u reketu bila je dovoljna.

Barea je šutevima uspio smanjiti zaostatak Portorika na devet poena početkom posljednje četvrtine, ali opet je došla do izražaja nadmoć pod obručima Grka koji su se odvojili i prelomili rezultat.

Zisis je bio prvi grčki strijelac s 19 poena, a Antetokounmpo je dodao 15. Bourousis je upisao 12 poena, osam skokova i šest asistencija za 27 minuta. S druge strane, Balkman je postigao 23 poena, a Barea 21.

Grčka je time napravila još jedan korak prema osvajanju prve pozicije u skupini te će u srijedu igrati protiv Hrvatske. Portoriko je upisao i treći poraz i samo ga dvije pobjede, protiv Filipina i Hrvatske, mogu odvesti u drugi krug.

• Obrisan korisnik02.09.2014. u 17:52
    Polako Plenglacijal... ti Filipini su držali za jaja i legendarnu Argentinu. Grci nam pašu. Bit će pobjeda pa sraćkavci neće imati inspiracije da sutra pišu postove. Pobjeđujemo Grčku.
  • Obrisan korisnik02.09.2014. u 11:51
    To se tako radi jasko&dečki! protiv objektivno slabijih protivnika u 3 tekme grci su pokazali AUTORITET I STABILNOST! Ne rasprodaju svoj ugled kao mi protiv filipina i senegala.