Bešiktaš predvođen Ninčevićem slavio nad Constantom i stigao u skupinu B Lige prvaka

Zvonka Keliš • nedjelja, 07.09.2014.

Momčad turskog Bešiktaša predvođena hrvatskim rukometašem Ivanom Ninčevićem uvjerljiva je bila u oba susreta kvalifikacijskog turnira 3 te je nakon pobjede nad Haslumom u polufinalu svladala i ekipu Constante u finalu kako bi osigurala svoje mjesto u skupini B Lige prvaka.

Kvalifikacijski turnir 3 također je donio zanimljive borbe za posljednje mjesto u skupini B Lige prvaka gdje već čekaju Barcelona, KIF Kolding, Alingsas, Wisla Plock te branitelj naslova europskog klupskog prvaka Flensburg. U belgijskom Hasseltu snage su odmjerile četiri ekipa, a nakon polufinalnih susreta samo finale i posljednju borbu na turniru osigurale su ekipe Constante i Bešiktaša hrvatskog rukometaša Ivana Ninčevića. Constanta je bila uvjerljiva nad domaćinom Hasseltom 29:20, dok je Bešiktaš s pet pogodaka Ninčevića također bio uvjerljiv protiv Hasluma 29:22.

Posljednji dan kvalifikacijskog turnira 3 otvoren je susretom za treće mjesto u kojem je momčad Hasselta uvjerljivo poražena od Hasluma 35:26.

"Bešiktaš gradi kompetitivnu momčad. Prošle sam se godine kvalificirao za Ligu prvaka s Dinamo Minskom. U tom smo susretu svladali upravo Bešiktaš. Sada sam ovdje s Bešiktašem i sretan sam što smo se uspjeli plasirati u grupnu fazu natjecanja", kazalo je hrvatsko krilo Ivan Ninčević nakon plasmana svoje momčadi u skupinu B Lige prvaka.

Uslijedio je potom i finalni dvoboj u kojem je turski Bešiktaš pred 400 gledatelja bez problema osigurao svoje mjesto u skupini B Lige prvaka. U susret bolje ulazi turska momčad koja se prvo odvaja na sigurnih 4:2, a iako Rumunji potom izjednačuju na 4:4 Bešiktaš se vrlo brzo nanovo odvaja te više n ispušta svoju prednost. Bilo je tako 7:4 i 12:6 da bi se na predah otišlo s turskih +6 (18:12).

Uvodne minute nastavka ponovno su pripale Bešiktašu koji se odmah odvojio na još veću prednost te je poveo 21:12. Pitanje pobjednika tako je bilo uistinu riješeno. Do samoga kraja Bešiktaš je čvrsto čuvao svoje vodstvo te je na koncu slavio s devet pogodaka razlike (34:25).

Najefikasniji u redovima Bešiktaša bio je Ivan Ninčević sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Constante bio Laurentiu Toma sa sedam golova.