Borna Rupnik • subota, 20.09.2014.

Derbi četvrtog kola njemačkog prvenstva nije ponudio pogotke, a donedavni drugoligaš Paderborn moći će barem nekoliko sati uživati na čelu poretka prvoligaškog društva.

Bayern bez pogotka u Hamburgu

Unatoč slabom startu u prvenstvo i smjeni trenera (Zinnbauer umjesto Slomke), Hamburžani su protiv najjače momčadi lige, Bayerna iz Münchena, uzeli bod odigravši 0:0. Pep Guardiola u prvu je postavu uvrstio Hojbjerga, Rafinhu, Shaqirija i Pizarra, a ni ulasci Alonsa, Lewandowskog i Götzea u nastavku nisu donijeli pobjedu Bavarcima. Robben i Ribery nisu konkurirali za susret.

HSV se gostima suprotstavio izrazitom borbenošću, a Bayern je očekivano imao inicijativu i posjed lopte tijekom većeg dijela susreta. No, nije imao pravu završnicu, a vratar Neuer u sudačkoj je nadoknadi zaradio žuti karton zbog igranja rukom blizu centru igrališta.

Ivo Iličević nije konkurirao za momčad HSV-a.

Paderborn na vrhu, tri isključenja u Gelsenkirchenu

Poslije dva remija i jedne pobjede u prva tri kola, Paderborn je pred svojim navijačima svladao Hannover 2:0 i omogućio im barem privremeno uživanje u pogledu s čela bundesligaškog poretka.

"Nula" je na semaforu stajala sve do 71. minute i gola Kachunge, a "točku na i" stavio je Stoppelkamp u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Vrlo je sadržajno bilo u Gelsenkirchenu. Eintracht je poveo golovima Meiera i Russa u 15. i 24. minuti, a Schalke je uzvratio realiziranim kaznenim udarcem Choupo-Motinga na kraju prvog i golom Draxlera na početku drugog poluvremena.

Međutim, rezultatski povratak Schalke nije uspio iskoristiti i za pobjedu. Prvo je Boateng zaradio drugi žuti karton i isključenje, da bi mu se ubrzo pridružio i Draxler, koji je na svoj 21. rođendan dobio izravni crveni karton. S 11 igrača nije završio ni Eintracht, koji su dvojicu igrača viška imao petnaestak minuta, s obzirom da je u 85. minuti drugi žuti karton dobio Medojević.

Hoffenheim je slavio na gostovanju kod Stuttgarta 2:0, golovima Modestea u prvom i Elyounoussija u drugom dijelu.

Najefikasnija je utakmica bila ona Augsburga i Werdera, u kojoj je domaćin slavio 4:2. Gosti iz Bremena poveli su već u trećoj minuti preko Selkea, da bi Augsburg preokrenuo prije dolaska na odmor, pogotkom Baiera te Verhaegha s 11 metara.

S bijele je točke precizan bio i Di Santo u 56. minuti za 2:2, no Werner i Matavž zapečaćuju tri boda za Augsburg.

• Obrisan korisnik20.09.2014. u 22:37
    Ala Lewandowski trpa, sve se puši. Šalu na stranu, zabio je samo 1 gol a kada se sjetim koliko su ga svi gurali na mjesto prvog napadača Bayerna kao da je Messi a Mandžo u najboljem slučaju Duje Čop. U ovo vrijeme prošle sezone Mandžo je trpao kao lud ali tako ti je to kada misliš da je tuđa trava... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2014. u 19:48
    pa ti radi eksperimente sa lamhom u sredini i sa gotzeom i lewandovskim na klupi. tako ti i treba pep od mocne masinerije si napravio momcad sa kojom mogu igrati svi bundesligasi sam zato jel se igras boga i zelis biti poseban
  • cameosis20.09.2014. u 19:45
    (opet) nije sviran penal za eintracht, zato je poklonio gelsenkirchen jedan ... inače bi "plavci" grcali u suzama ... ali i pored toga ih se moralo tući, imaš dva igrača viška ... šteta za izgubljene bodove.
    cameosis
  • narada10820.09.2014. u 18:16
    još malo pa će igrati po sistemu Pal Csernai iz 80ih. Još su imali sreću kod onog istrčavanja Neuera na kraju, tu je poletio bez veze do sredine terena. A da, još nešto: fali im u napadu onaj igrač kojeg su prodali u Španjolsku, onaj koji zna zabiti.
    narada108
  • Obrisan korisnik20.09.2014. u 18:09
    volim bayern kao klub,ali bi htio da zaredaju par poraza. mozda bi to otvorilo oči čelnicima kluba i uvidjeli kako Pep nije trener za bayern!