MAXtv Prva liga, 9. kolo, 21.09.2014, 16:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.800
Suci: Strahonja Marijo (Zaprešić), Premužaj Siniša (Varaždin), Krmar Igor (Zagreb)

Ivana Strahija • nedjelja, 21.09.2014.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 9. kola snage su u Koprivnici odmjerili Slaven Belupo i Osijek, a bodovi će ostati u Podravini. Uz dva gola, no samo jednim vlastitim, je koprivnički sastav prekinuo niz od četiri poraza, no još se nije iščupao s dna tablice...

Nakon poraza od Rijeke, Osijek je poražen i u Koprivnici, gdje se nadao mnogo boljem rezultatu, imajući u vidu poteškoće u kojima se nalazi tamošnji Slaven Belupo.

No, nije Slaven Belupo toliko nadigrao Osijek, koliko Osječani u prvom redu nisu iskoristili svoje prilike iz prvog dijela te su tako dali domaćinima samopouzdanje da kreću slobodnije napadati na gostujuća vrata.

Osijek otvara s dvije prilike, nakon dosadnih uvodnih 15 minuta. Prvo je Mišić odigrao dupli pas s Barabanom i poslao oštru loptu pored desne vratnice domaćeg gola, a par minuta kasnije je Baraban sam probio domaću obranu i krenuo na gol, no vratar Kardum uspio mu je ukrasti loptu s noge.

Tada dolazi do iznenađenja na drugoj strani, kad Cesarec trese mrežu Osijeka, no iz zaleđa, ali je taj domaći izlet prodrmao goste i upozorio ih da će i Koprivničani pokušavati zabiti. U narednih 15-ak minuta bez događanja, da bi z 36. minuti Cesarec još jednom bio u centru pozornosti. Pokušao je naime ubačaj Purića škaricama pospremiti u osječku mrežu, no u svom nastojanju ritnuo je suigrača Delića, dok je lopta završila u rukama vratara Lončarića.

Na odmor se ipak ne ide s početnih 0:0, jer u 43. minuti domaći sastav koristi igrača manje na strani Osijeka (Barišić je bio van terena nakon jednog duela), Purić i Mirić prolaze po desnoj strani i vraćaju loptu za Ozobića, koji hladnokrvno matira osječkog čuvara mreže.

U nastavku susreta dominacija domaćina u prvih dvadesetak minuta, traže drugi gol kojim bi potvrdili pobjedu, no kako do njega ne dolaze, i Osijek dolazi do šansi da se rastrči, a posebno će žaliti za 61. minutom i opasnom situacijom koju su stvorili Barišić i Mešanović, no koja je završila daleko od cilja.

Trener Scoria potom u igru šalje svog najiskusnijeg igrača, koji skoro odmah po ulasku donosi Slaven Belupu još jedan gol. Vugrinec je naime prošao lijevom stranom igrališta i više ubacivao na pet metara no ciljao u mrežu, no lopta pogađa Jonjića i od njega se odbija u mrežu, za konačnih 2:0.

Kako su Farmaceuti zbog loših rezultata kažnjeni 20-postotnim smanjenjem plaće, pobjeda ih je sigurno sada razveselila, no morat će skupiti još bodova ukoliko se žele odmaknuti od dna tablice.