Borna Rupnik • utorak, 23.09.2014.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je dva pogotka, a njegov Dnipro domogao se čelne pozicije ukrajinskog nogometnog prvenstva.

U sedmom kolu ukrajinske lige Dnipro iz Dnipropetrovska ugostio je Olimpik iz Donecka te uvjerljivom pobjedom stigao do sva tri boda.

Početkom prvog poluvremena pogodio je Seleznjov, početkom drugog Gama, a u 75. minuti za 3:0 precizan je bio Gama.

Pobjedu Dnipra zapečatio je hrvatski napadač Nikola Kalinić, golovima u 77. i 89. minuti, nakon što je sredinom nastavka ušao u igru s klupe za pričuve, umjesto Seleznjova.

Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za Dnipro, dok je Mladen Bartulović ostao na klupi.

Dnipro je tom pobjedom izbio na prvo mjesto na tablici, s bodom više od Srninog Šahtara iz Donecka.

Domagoj Vida odigrao je svih 90 minuta za kijevski Dynamo, koji je svladao Volyn 4:1.