RK Zagreb 29:24 Vojvodina
Vojvodina

Zagreb upisao prvu pobjedu s novim trenerom

Iz Kutije šibica:Danijela Lemaić • srijeda, 24.09.2014.

Rukometaši PPD Zagreb u svojoj su Kutiji šibica ugostili ekipu Vojvodine. Zagrebaši su pod vodstvom novog trenera stigli do sigurnog slavlja u SEHA GSS ligi te tako nastavili pobjednički niz započet u Brestu.

PPD Zagreb - Vojvodina 29:24 (13:10)

4. kolo SEHA GSS lige
Zagreb - Kutija šibica, Gledatelja: 300
Suci: Načevski/Nikolov (oba Makeodnija)

PPD Zagreb: Ivić (14 obrana), Stevanović; Mihić, Brozović, Stepančić 6, Šprem 1, Čorić 1, Šebetić 2, Raković 2, Horvat 6, Šušnja, J. Valčić 2, Obranović 4, Kovačević 1, Lukačec 1, Pavlović 3
Trener: Veselin Vujović

Vojvodina: Arsenić (5 obrana), Perović (11 obrana), Kukobat; Živković 1, Orbović 3, Kankaraš, Todorović 5, Veljković, Marjanović 3, Ranisavljević 1, Jovanović 4, Lazović 2, Stanković 1, Ivanović, Datukashvili 4
Trener: Đorđe Ćirković

Sedmerci: PPD Zagreb: -; Vojvodina: 4/6

Isključenja: PPD Zagreb 6 min.; Vojvodina: 4 min.

Zagrebaši su u sklopu četvrtog kola SEHA Gazprom South Stream lige snage odmjerili sa srpskim predstavnikom, momčadi Vojvodine. Nakon dvije regionalne pobjede i poraza pod vodstvom Veselina Vujovića Zagrebaši su nastavili pobjednički niz. Naime, pred domaćim navijačima u Kutiji šibica bez prevelikih problema svladali su Vojvodinu te osvojili nova tri boda.

Trener Vujović na teren je poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se ispred njega našli Lovro Šprem, Sandro Obranović, Ilija Brozović, Josip Valčić, Luka Stepančić i kapetan Zlatko Horvat.

Utakmicu četvrtog kola dobro je otvorio Zagreb koji preko Horvata i Stepančića postavlja početnih 2:0. Prvi pogodak za gostujuću ekipu stiže u petoj minuti kada siguran biva Sergo Dukatshvili za 1:2. Raspoložen Ivić na vratima ne dopušta Vojvodini da pronađe put do mreže, dok s druge strane Obranović i mlađi brat Valčić odvode PPD Zagreb na +3 (4:1). Držala se ta rezultatska razlika sve do 18. minute kada Luka Šebetić povećava vodstvo domaćina na +4 (9:5) da bi četiri minute kasnije Teo Čorić pogodio za 11:6. Do isteka 30. minute Vojvodina je svoj zaostatak smanjila na minus tri (10:13).

Zanimljivo je bilo i u drugom poluvremenu koje Zagrebaši otvaraju serijom 2-0 za +5 (15:10). Vojvodina nije mogla pratiti brz tempo Zagrebaša, dok je trener Vujović priliku na terenu dao svim igračima s kojima je iskušao neke od novih akcija. Zagrebaši su u 48. minuti kontrom Horvata ostavili suparnika na 16:22, a do samoga kraja odnosi snaga na terenu nisu se promijenili. Konačnih 29:24 postavlja Luka Raković.

Najbolji su kod PPD Zagreba bili Zlatko Horvat i Luka Stepančić svaki s po pest pogodaka, dok je Filip Ivić na vratima zaustavio 14 lopti. U redovima Vojvodine najefikasniji je bio Bojan Todorović s pet zgoditaka, a čuvari mreže Perović-Arsenić sakupili su 16 obrana.