Toni Androić u dva seta sredio Bolivijca i prošao u četvrtfinale turnira u Pereiri

Branimir Korać • četvrtak, 25.09.2014.

Davis Cup reprezentativac Bolivije Hugo Dellien nije uspio iznenaditi Tonija Androića. Hrvatski tenisač bio je bolji nakon nešto više od sat i pol igre sa 7:6, 6:4 i izborio prolaz u četvrtfinale Challengera u Pereiri...

Toni Androić jedini je hrvatski tenisač koji je uspio proći u drugo kolo na ovotjednim Challengerima i ne samo da je dohvatio drugo kolo, već se uspio probiti i u četvrtfinale.

U drugom kolu imao je za protivnika Bolivijca Huga Delliena, 320. igrača svijeta, a na kraju je slavio sa 7:6, 6:4 u tijesnom dvoboju s jednim breakom u cijelom meču.

Prvi set nije donio nijedan break i otišlo se u 13. igru gdje je na kraju Androić bio sretniji i s 8:6 stigao do prednost. Lakši posao imao je u drugom setu, tu je uspio doći do jedinog breaka, prednost je sačuvao i za sat i 37 minuta prošao je u četvrtfinale.

U četvrtfinalu ga očekuje sedmi nositelj Argentinac Guido Pella koji je ove sezone imao dosta problema s ozljedom i formom, no u Pereiri je napokon uspio povezati dvije pobjede.