Zadar u finalu turnira u Širokom Brijegu lakoćom nadigrao Splićane

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.09.2014.

Košarkaši Zadra pobjednici su turnira koji je odigran u Širokom Brijegu, a u finalu su bili bolji od Splita sa 86:69. Treće mjesto mjesto osvojio je Široki pobjedom protiv Jollyja...

Uoči samog početka ABA sezone, u Širokom Brijegu odigran je pripremni turnir na kojem su trijumfirali Zadrani, objektivno i najjača momčad ovog turnira.

Zadar je u polufinalu bio bolji od domaćina sa 78:65 dok je u drugom polufinalu Split svladao momčad Jollyja s 58:54.

Finalni dvoboj nije ponudio puno neizvjesnosti, objektivno kvalitetniji Zadrani održavali su prednost te već uoči posljednje četvrtine praktički osigurali pitanje pobjednika. U zadnjih deset minuta Split se nije uspio približiti i zakomplicirati utakmicu.

Najbolji kod Zadra bili su Marko Ramljak s 18 poena i četiri skoka, Filip Kraljević s 15 poena i četiri skoka te Josip Sobin s 12 poena, devet skokova i četiri asistencije. Franko Šango šutirao je za tricu 4/4 i ubacio 14 poena.

U redovima poraženih Ivan Mimica ubacio je 20 poena, Jakov Mustapić dodao je 14 poena i devet skokova, a Ante Đugum 13 poena i devet skokova.

Široki je u susretu za treće mjesto nadigrao Jolly sa 75:56 unatoč 26 poena Kature u redovima Šibenčana.