Borac i Vojvodina podijelili bodove u šestom kolu SEHA GSS lige

Danijela Lemaić • četvrtak, 09.10.2014.

Momčad Borca iz Banja Luke na svom je terenu ove srijede ugostila rukometaše Vojvodine. Nakon zanimljivih 60 minuta pobjednika nije bilo stoga su se bodovi podijelili između obje ekipe.

Igrači Vojvodine u sklopu šestog kola SEHA Gazprom South Stream lige gostovali su kod Borca. Obje momčadi pokazale su veliku želju za pobjedom s obzirom na to da niti jedna strana u dosadašnjih pet susreta nije stigla do slavlja, no ni ovoga puta tri boda nisu pronašla svoga vlasnika. Naime, dvoboj Borca i Vojvodine završio je bez pobjednika.

Od prvog sučeva zvižduka dobro je krenuo Borac koji se preko Mirka Mikića, Milana Đukića i Srđana Trivundže odvojio na +4 (7:3). Držao je domaćin tu prednost sve do 21. minute kada s četiri uzastopna pogotka Vojvodina poravnava rezultat na 8:8. Krenula je tada igra pogodak za pogodak, a pred kraj prvog poluvremena gosti lome rezultat u svoju korist te na predah odlaze s dva pogotka prednosti (12:14).

Borac u prvih nekoliko minuta drugog dijela susreta vraća na 14:14 te se izjednačena igra zadržala sve do 45. minute utakmice kada je lagano pojačao napad Borca i ostavio Vojvodinu na minus dva (19:21), a pet minuta kasnije i na minus četiri (21:25). Završne minute susreta označila je dobra obrana Vojvodine koja je omogućila da Srđan Veljković, Zoran Nikolić i Bojan Todorović do isteka 60. minute poravnavaju na 25:25 i tako osiguraju podjelu bodova.

Najbolji je kod ekipe Borca bio Milan Đukić s osam pogodaka, dok je vratar Stanko Abadžić zaustavio 12 lopti. U redovima Vojvodine istaknuli su se Boban Živković i Srđan Veljković svaki s po pet pogodaka, a čuvar mreže Bojan Perović sakupio je 17 obrana.