Matulić predvodio preokret Chamberyja, dobar nastup Vorija u slavlju Parižana

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.10.2014.

Većina susreta petog kola LNH odigrana je u srijedu navečer, njih pet od sedam bilo je na rasporedu, a većih iznenađenja nije bilo. Uzbuđenja nije nedostajalo pa je tako Chambery velikim preokretom stigao do pobjede kod Selestata, a Creteil je ispustio veliku prednost u susretu protiv Saint Raphaela...

Nantes neporažen i nakon gostovanja u Rennesu

Rukometaši Nantesa nastavljaju s odličnim igrama, gostovanje u Rennesu kod Cessona proglašeno je potencijalno opasnim za momčad Thierryja Antija, no gosti su bili na visokoj razini i slavili su s 30:25.

Odigrali su još jednu dobru utakmicu i nakon pet odigranih kola mogu se pohvaliti kako su jedna od dvije dosad neporažene momčadi. Druga je Montpellier koji svoj susret petog kola igra kasnije.

U Rennesu je Nantes prednost preuzeo u drugom dijelu prvog poluvremena, a u nastavku susreta uspio je prelomiti utakmicu na svoju stranu.

Ključna serija dogodila se od 42. do 46. minute kada Nantes s dva gola Valera Rivere i jednim Mathieua De La Bretechea odlazi na 23:20 nakon čega se Cesson nije oporavio. Tek jednom uspio je Cesson smanjiti na minus dva, nakon toga prima dva gola s igračem manje i gubi utakmicu.

Valero Rivera bio je prvo ime susreta s deset golova uz samo jedan promašaj, a po pet golova dodali su Wylson Davies i Jorge Maqueda dok je Matias Schulz upisao deset obrana. Kod Cessona Mathieu Lafranchi postigao je sedam golova, a Damir Batinović bio je strijelac jednom iz tri pokušaja.

Parižani bez problema protiv Tremblaya

Do rutinske pobjede stigao je PSG koji je na svom parketu ugostio Tremblay i očekivano glatko slavio 35:26. Nije bilo potrebe za nekom prevelikom potrošnjom energije kod domaćina, Philippe Gardent pravilno je rasporedio minutažu i svi su dobili priliku.

Ovom pobjedom PSG drži korak za vodećim Nantesom i ove sezone ne smije si dopustiti opuštanja kao prošle sezone što ga je u konačnici i stajalo naslova prvaka Francuske.

Protiv Tremblaya trebao je vremena da u potpunosti proradi i gosti su solidno odradili prvih pola sata te su na odmoru zaostajali tek s 15:13.

Ipak, nakon razgovora u svlačionici, PSG je zaigrao angažiranije i bolje te je već do polovice drugog poluvremena stvorio visoku zalihu i došao na rub dvoznamenkaste prednosti. Do kraja susreta mirno je odrađivao posao i rutinski slavio.

Minutažu je najbolje iskoristio Jeffrey M'Tima koji je postigao devet golova, Igor Vori bio je strijelac četiri puta uz dva promašaja, a Marko Kopljar dvaput uz jedan promašaj. Kod Tremblaya šest pogodaka postigao je Arnaud Bingo.

Odlična završnica Jerka Matulića

Dugo će igrači Creteila razbijati glavu kako su ostali bez pobjede protiv Saint Raphaela. Domaćin je imao visoku prednost, vodio 18:9 u 27. minuti, 28:21 u 44., a na kraju je susret završen s 35:35. Da stvar bude još poraznija za Creteil, gosti su imali i napad za pobjedu, ali Borko Ristovski obranio je u posljednjoj sekundi udarac Miroslava Jurke.

Najbolji kod Creteila bili su već po običaju Hugo Descat s deset golova, Borko Ristovski s 11 obrana i Dejan Malinović sa šest golova. Mate Šunjić upisao je dvije obrane uz osam primljenih golova. Kod Saint Raphaela čak 15 pogodaka i to uz samo dva promašaja postigao je Raphael Caucheteux dok je Slaviša Đukanović skupio 12 obrana.

Za bodovima može žaliti i Selestat koji je velikim preokretom u završnici susreta izgubio protiv Chamberyja. Domaćin je osam minuta prije kraja vodio 29:26, ali tu je stao i do kraja susreta nije postigao niti jedan gol. S druge strane Chambery je napravio seriju 5:0 uz tri gola Jerka Matulića u tom završnom razdoblju i uzeo je pobjedu 31:29.

Matulić je postigao pet golova iz osam pokušaja, a po pet pogodaka dodali su i Marko Panić i Edin Bašić dok je Yann Genty skupio 13 obrana. Damir Bičanić bio je strijelac jednom iz tri udarca. Kod Selestata kao i obično najbolji je bio Snorri Stein Gudjonsson s 12 golova.

Nimes je upisao gostujuću pobjedu kod Istresa s visokih 35:27 riješivši susret već do poluvremena. Posljednjeplasirana momčad prvenstva već na odmoru je zaostajala deset golova i na kraju je visoko poražena. Pawel Podsiadlo predvodio je goste s osam golova dok je Remi Desbonnet obranio deset pokušaja domaćina. U sastavu Istresa Theo Derot postigao je sedam golova, a Stefan Vujić jedan iz tri pokušaja.