Aix 20:27 Dunkerque
Dunkerque

Dunkerque napokon odigrao kvalitetniju utakmicu u francuskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.10.2014.

Branitelj naslova prvaka Francuske, Dunkerque, upisao je pobjedu na gostovanju kod Aixa svladavši ga s 27:20. Ovo je treća pobjeda Cazalove momčadi u novom prvenstvu i prva s naglašenijom razlikom...

Tek dvije tijesne pobjede protiv skromnih Creteila i Nimesa, katastrofa u susretu protiv Fenixa i domaći poraz protiv Cessona nisu rezultati koji mogu zadovoljiti Patricka Cazala. Na gostovanju kod Aixa, stoga se tražila pobjeda i to uz što jednostavniji posao kako bi se podignulo samopouzdanje, dodatno narušeno porazom u Ligi prvaka protiv Kadettena.

Osjećala se nervoza u igri aktualnog prvaka u prvih 20-ak minuta. Nije Dunkerque u početku susreta izgledao nadmoćno, Aix je bio potpuno ravnopravan i tek u završnici prvog poluvremena gosti su se uspjeli malo odvojiti. Najbolji igrač Dunkerquea Baptiste Butto postigao je dva gola u seriji koja je odvela njegovu momčad na plus tri i lakše se otišlo na odmor za goste.

U drugom poluvremenu proradio je zaštitni znak Dunkerquea, čvrsta i kvalitetna obrana, domaćin je u 20 minuta postigao samo dva gola i gosti su serijom 10:2 pobjegli na 21:11 i riješili pitanje pobjednika.

Do kraja susreta malo su spustili ritam i zaigrali nešto opuštenije te je Aix uspio smanjiti na konačnih 27:20, no Cazal može biti zadovoljan izvedbom svojih igrača, posebno u prvom dijelu drugog poluvremena.

Butto je bio najefikasniji kod gostiju s pet golova iz pet pokušaja, a odličan je bio na vratima Vincent Gerard s 15 obrana. Kod poraženih po pet golova postigli su Vladica Stojanović i Vincent Vially dok je Yohann Ploquin upisao 12 obrana.