Montpellier 31:30 Toulouse
Toulouse

Venio Losert ključnom obranom donio pobjedu Montpellieru za ostanak na vrhu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.10.2014.

Pretposljednji susret petog kola LNH odigran je u Montpellieru gdje je gostovao Fenix iz Toulousea. U vrlo izjednačenom dvoboju domaćin je na kraju uzeo oba boda pobjedom 31:30 uz važnu obranu Venija Loserta na kraju susreta...

Niti nakon petog kola francuskog rukometnog prvenstva, rukometaši Montpelliera ne znaju za poraz. U ovom kolu ugostili su momčad Fenixa iz Toulousea i upisali pobjedu 31:30.

Kao što konačan rezultat pokazuje, bio je to vrlo izjednačen dvoboj u kojem su odlučivale nijanse. U nervoznoj završnici domaćin je ipak imao više mirnoće i uspio sačuvati minimalnu prednost.

Nešto bolje u utakmicu krenuli su gosti koji su poveli sa 6:4, ali golovima Teja, Grebillea i Simoneta, Montpellier je napravio preokret i poveo sa 7:6.

Do kraja prvog poluvremena nijedna momčad nije imala više od gola prednosti, a na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 14:13.

Pretposljednji put dva gola viška za jednu momčad bilo je u 40. minuti kada je Grebille zabio za 20:18, no nakon toga Chelle, Žvižej i Fernandez kreiraju seriju za preokret te do posljednjih desetak minuta gosti održavaju minimalnu prednost.

Ipak Montpellier je uspio na ulasku u zadnjih deset minuta doći do vodstva i do kraja susreta gosti više nisu poveli. U 56. minuti Jure Dolenec doveo je Montpellier na 30:28, Morency i Nemanja Ilić su poravnali da bi dvije minute prije kraja Diego Simonet donio domaćinu vodstvo 31:30 uz isključenje Portea.

Do kraja susreta pogodaka više nije bilo, gosti su imali dva napada, a onaj posljednji obranom je zaustavio Venio Losert koji je skinuo pokušaj Maximea Gilberta.

Losert je utakmicu završio s devet obrana dok je na drugoj strani Cyril Dumoulin imao dvije manje. Najefikasniji kod domaćina koji je igrao bez Dragana Gajića bili su Diego Simonet sa sedam te Vid Kavtičnik sa šest obrana. Kod gostiju po šest golova postigli su Miha Žvižej i Valentin Porte.