Radošević i Banić dobri u nastavku serije Albinih pobjeda, ovaj put stradao Ulm

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.10.2014.

Sa šest nedjeljnih utakmica zaključeno je četvrto kolo BBL Beko Bundeslige. Na vrhu promjena nema, Alba, Artland i Bayern i dalje su stopostotni, a iz tog društva ispao je tek Oldenburg...

Artland je upisao i četvrtu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom parketu Oldenburg s 92:85. Dragonsi su u završnici susreta bili precizni s linije slobodnih bacanja, ubacili su pet od šest šuteva dok su gosti s druge strane vanjskim šutem pokušavali vratiti se u igri, a sve su ih promašili. Anthony King završio je susret s 24 poena (8/10) i devet skokova dok je David Holston dodao 15 poena (4/11), osam asistencija i pet skokova. Kod gostiju Tywain McKee ubacio je 24 poena (8/15), a Adam Chubb 23 poena (9/13) uz šest skokova.

Još 18 sekundi prije kraja treće četvrtine u Göttingenu istoimeni domaćin imao je vodstvo protiv Triera, međutim tu je stao. Gosti su puno bolje odigrali završnih deset minuta, Göttingen je u tom razdoblju ubacio samo osam poena i Trier je odnio zasluženu pobjedu. Predvodili su ga s 19 poena (7/13, trica 5/8) Mathis Mönninghoff, s 18 poena Ricky Harris (5/12) te s 15 poena (5/8), šest skokova i pet asistencija Jermaine Bucknor. U domaćem sastavu Harper Kemp stao je na 17 poena (8/13) i deset skokova, a nekadašnji play Cibone Khalid El-Amin dodao je 16 poena (6/15).

Dobro se držao i Crailsheim na gostovanju u Ludwigsburgu do završnice treće dionice, a onda je uslijedio pad. Merlinsi su imali vodstvo 59:56, ali onda je domaćin napravio seriju 11:0 i u posljednjoj četvrtini nije bilo neke neizvjesnosti. Gosti su ostali u čekaonici za svoju prvu pobjedu. Još jednu sjajnu utakmicu u domaćim redovima odradio je Kerron Johnson koji je upisao 24 poena (8/9), a slijedio ga je finski reprezentativac Shawn Huff s 18 poena (7/13) i šest skokova. Na drugoj strani Josten Crow ubilježio je 26 poena (8/13, trica 6/9), a Garrett Sim 14 poena (5/14).

S odličnim igrama nastavlja Alba koja je ugostila momčad Ulma i slavila sa 88:68. Bila je to još jedna uvjerljiva pobjeda momčadi iz Berlina koja još ne zna za poraz. U ovom susretu kontrolu je preuzela sredinom druge dionice, nakon toga Ulm je dosta pao i nije mogao izvući bolji rezultat. Šut iz igre na tek 40 posto i čak 20 izgubljenih lopti glavni su razlozi ovog poraza. Najbolji kod Albe bili su Clifford Hammonds s 18 poena (8/9), Jamel McLean s 14 poena (4/5), Leon Radošević (18 minuta, 13 poena, 5/12) i Marko Banić (17 minuta, 12 poena, 5/5, pet skokova). Will Clyburn s 20 poena (7/12) i 11 skokova te Boris Savović s 15 poena (2/8) predvodili su goste.

Užasno otvaranje utakmice gostiju iz Bonna, značajno je olakšalo posao Skylinersima na putu do pobjede 84:71. Utakmicu su otvorili sa 16:1 i gosti se više nisu oporavili. Cijelim tijekom susreta bili su u visokom zaostatku i bez šanse za preokret. Najefikasniji kod pobjednika bio je Sean Armand sa 17 poena (6/13), Danilo Barthel dodao je 14 poena (5/7), a Konstantin Klein deset poena (4/8) uz sedam skokova i pet asistencija. Kod Telekoma Mickey McConnell ubacio je 22 poena (7/10), a po 11 su ubilježili Steve Wachalski (3/5) i Angelo Caloiaro (3/7).

Brose je odnio pobjedu s gostovanja kod fenjeraša Tübingena s 92:81. Svijetli trenuci domaćina trajali su tek u prvoj dionici, a nakon toga Brose je potvrdio da je kvalitetnija momčad, napravio je preokret i zasluženo odnio pobjedu. Najveće zasluge za to odnosi trio Bradley Wannamaker (17 poena, 6/11, šest skokova) - Trevor Mbakwe (17 poena, 4/7, osam skokova) - Mindaugas Katelynas (17 poena, 6/8). Dalibor Bagarić dobio je tri minute i ubacio dva poena (1/1). Kod domaćina šuterski raspoložen bio je Jonathan Wallace s 20 poena (7/13, 6/10 trica), a Bogdan Radosavljević dodao je 12 poena (3/9).