MAXtv Prva liga, 12. kolo, 17.10.2014, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Goran Perica
3:0 Osijek
Osijek

Split zabio Osijeku tri gola u devet minuta za novu pobjedu

Niko Rukavina • petak, 17.10.2014.

Nogometaši Splita upisali su uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu protiv Osijeka. Sva tri gola Crveni su zabili u u posljednjih devet minuta prvog dijela te su ovom pobjedom učvrstili četvrtu poziciju na ljestvici.

Goran Roce
26'
11
Dražen Bagarić
62'
18
Luka Grubišić
82'
Ivan Matić
16
(do 46')
17
(do 58')
Tomislav Rukavina

RNK Split je u razmaku od 33. do 44. minute zabio tri gola i prije odmora riješio pitanje pobjednika. Prva dva pogotka u prvenstvu zabio je Roce, a najveći tragičar utakmice bio je Osijekov Saša Novaković koji je skrivio jedanaesterac za prvi, te "asistirao" za treći Splitov pogodak

Do 30. minute igrala se prilično nesadržajna utakmica u kojoj je Split imao prividnu prednost, no Osijek je bio opasniji preko Dugandžića prvo u 13., a potom i 19. minuti. U 26. zbog ozlijede je igru morao napustiti najbolji ovogodišnji strijelac Crvenih, Mate Bilić, a u igru je ušao današnji dvostruki strijelac Roce.

Relativno dosadnu utakmicu prekinuo je Novaković u 32. kada je neoprezno igrao rukom unutar svojeg kaznenog prostora, a jedanaesterac je sigurno realizirao Cikalleshi za vodstvo domaćih.

Furiozni Split je već u sljedećem napadu došao do povećanja vodstva. Rog je izvrsno probio desnu stranu gostujuće obrane, zavrnuo loptu na nekih 11 metara od Lončarićevog gola, gdje je Roce zabio svoj prvi pogodak ove sezone.

Nedugo nakon toga Crveni su mogli i do trećeg pogotka. Kvesić je opalio, Lončarić loše odbio, a prije nego li je do lopte stigao Rog, srušio ga je branič Osijeka. Međutim, sudac se nije oglasio. Ipak, Split je do odmora zabio treći pogodak i riješio pitanje pobjednika. Novaković, najveći tragičar utakmice, nakon skrivljenog penala ovaj puta je krivo dodao loptu Špeharu. Sokol Cikalleshi strmoglavio se prema golu Lončarića te je na drugoj strani nesebično poslužio Rocea za konačnih 3:0 Splita.

U drugom dijelu su se gosti iz Gradskog vrta malo probudili, nekoliko su puta zaprijetili Zagorcu, no Split je preiskusna ekipa da bi dozvolio ikakvo iznenađenje. Split je ovom pobjedom učvrstio četvrto mjesto, dok se Osječani nakon četvrtog poraza u posljednjih pet utakmica nalaze u nezavidnoj situaciji.

• Obrisan korisnik17.10.2014. u 22:07
    Nažalost očekivani poraz treba se koncentrirat na dvije domaće utakmice protiv zagreba i istre
  • sportoz17.10.2014. u 21:47
    Ne znam zašto mi uopće putujemo na gostovanja. Bespotrebno trošenje novca kojeg i tako nema... Predati sve gostujuće utakmice i koncentrirati se na domaće nastupe.