Pomorac nije igrao niti protiv Imotskog i napušta drugoligaško društvo

Davor Mikulić • nedjelja, 19.10.2014.

Nažalost, prvo kolo drugog kruga Druge HNL obilježilo je novo neodigravanje utakmice kluba iz Kostrene. Kako im je ovo već drugi put u dosadašnjem dijelu prvenstva, napuštaju drugoligaše, a sudbina kluba još je nepoznata...

Kolo je otvoreno u subotu susretom Segeste i Lučkog u kojem je domaćin upisao vrijednu i zasluženu pobjedu. Mrežu gostujućeg vratara načeo je Ivan Borković nakon pola sata igre i to je bio rezultat kojim se otišlo na predah.

Promjena u drugom dijelu nije bilo sve do pred kraj susreta kada je Krunoslava Hendiju savladao i Dino Eberl. Loptu je uzeo na tridesetak metara i ušao u kazneni prostor, te mirno plasirao za potvrdu osvajanja tri boda.

Vinkovački drugoligaš napokon je upisao pobjedu do koje je došao na svom terenu protiv Sesveta, a s klupe ih je vodio Siniša Sesar, pomoćnik sad već bivšeg trenera Zorana Tomića. Prvi dio susreta nije donio niti jedan pogodak, iako su obje momčad imale nekoliko dobrih prigoda.

U nastavku je zato bilo potrebno samo pet minuta kako bi Cibalia povela. Semir Aganspahić je oduzeo loptu na polovici terena i uposlio Nikolu Mandića koji izlazi sam pred gostujućeg vratara i pogađa bliži kut.

Pokazalo se kasnije da će to biti i konačni rezultat, iako su gosti u posljednjih desetak minuta imali potpunu kontrolu nad terenom, dok se Cibalia branila i čekala prilike iz kontri i polukontri.

Do novih bodova kojima su zadržali svoju drugu poziciju došli su igrači trenera Ilije Lončarevića na gostovanju u Donjoj Bistri, nanijevši domaćinu prvi poraz nakon četvrtog kola.

U 32. minuti prednost je gostima donio Tomislav Kiš svojim 11. pogotkom ove sezone, te se na taj način izjednačio na listi strijelaca s Ilijom Nestorovskim. Minimalnu prednost Gorica je odnijela na odmor, a na novi pogodak čekalo se do 87. minute. Matija Dvorneković se našao u prilici koju nije propustio i loptu šalje iza leđa vratara Čondrića.

Pobjedu 2:0 ostvario je i Rudeš koji je na svom terenu bio bolji od Hrvatskog dragovoljca. Mreže su tijekom prvih 45 minuta ostale netaknute, a prvi pogodak postignut je u 64. minuti kada je prednost domaćinu donio Ivica Džolan.

Tri minute prije kraja susreta sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Filip Arežina šestim ovosezonskim pogotkom.

Jedini susret ovog kola u kojem nije bilo pobjednika odigran je u Dugopolju gdje je gostovao prvoplasirani Inter iz Zaprešića. Loše je za igrače Samira Toplaka krenulo već u 23. minuti. Tada je Dugopolje povelo preko Ive-Valentina Tomaša, no domaći igrači prednost su zadržali tek trinaest minuta.

Marko Ćosić je svojim pogotkom utakmicu rezultatski vratio na početak u 36. minuti, a unatoč prilikama na obje strane, promjena do samog kraja nije bilo.

Još u subotu bilo je poznato da se utakmica Pomorca i Imotskog neće odigrati zbog neizvršenih obveza kluba iz Kostrene. Kako se ovo već jednom dogodilo, Pomorac napušta drugoligaško društvo, dok se po tri boda oduzimaju svakoj momčadi, izuzev Segeste koja jedina nije uspjela slaviti protiv Kostrenjana. Što će biti s klubom, za sada nije poznato, a u novu sezonu mogli bi krenuti i sa šest bodova minusa.