Serie A, 7. kolo, 19.10.2014, 20:45 h, stadion Giuseppe Meazza, Milano
2:2(0:0) Napoli
Jose Callejon 79', 90'
Napoli

Josip Piršljin • nedjelja, 19.10.2014.

Derbi sedmog kola Serie A završio je bez pobjednika nakon što su Inter i Napoli odigrali 2:2. Do 79. minute gledatelji na Giuseppe Meazzi nisu imali previše toga za vidjeti, no uslijedila je napeta završnica.

Ibrahima Mbaye
57'
13
Fredy Guarin
81'
90
Yann M'Vila
88'
Jorginho
62'
14
Dries Mertens
69'
31
Faouzi Ghoulam
75'
Rafael Benitez

Napoli je u Milanu dva puta vodio, ali ipak nije uspio pobijediti Inter. Utakmica je postala zanimljiva tek u zadnjih desetak minuta kada je palo čak četiri gola, a domaći su se spasili poraza. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odradio je solidnih 90 minuta za Nerazzurre, dok Josip Radošević nije konkurirao za Napoli.

Mazzarri je postavio svoje igrače u 3-4-1-2 formaciju s time da su u napadu bili Icardi i Palacio, a iza njih Hernanes. Kovačić je bio na poziciji defenzivnog veznog u paru s Medelom. Benitez je, pak, koristio Higuaina kao špicu, dok su trojica ofenzivnih veznjaka bili Callejon, Hamšik i Insigne.

Bolje su utakmicu otvorili igrači u crno-plavim dresovima, držali su loptu i bili aktivniji u napadu, ali bez konkretnosti u završnici akcija. Inter je imao nekoliko opasnijih udaraca u prvom poluvremenu, a najbolju šansu imao je Hernanes u 39. minuti. Lijepo je prihvatio loptu i opalio po golu Rafaela, a lopta je pogodila stativu.

Bez pogodaka se stoga otišlo na predah, a u nastavku je Napoli bio nešto bolji i s više napadačkih ambicija. Mogli su igrači iz Napulja stupiti u vodstvo već pet minuta nakon početka drugog dijela, ali ponovno se na stadionu Giuseppe Meazza stativa ispriječila golu nakon udarca Insignea.

Poslije toga igra u Milanu se smirila i nije bilo većih uzbudljivosti na terenu sve do završnice susreta. U 79. minuti gosti dolaze do prednosti, Vidić nije uspio dobro izbiti loptu glavom, ona dolazi do Callejona koji je nemilosrdan prema Handanoviču i Napoli vodi 1:0.

Ipak, veselje gostujuće ekipe nije dugo trajalo, tri minute kasnije Inter je poravnao rezultat. Dodo je ubacio iz kornera, a Icardi glavom proslijedio do Guarina koji zabija Rafaelu. Nerazzurri su tada krenuli po novi gol, ali on je pao na suprotnoj strani. Callejon je pobjegao domaćoj obrani i iskoristio dobar ubačaj Davida Lopeza.

Ni tu nije bio kraj pogocima, Inter se "vratio iz mrtvih". U sudačkoj nadoknadi Hernanes je postavio konačnih 2:2 kada je na asistenciju Doda oštro glavom tukao prema Rafaelu i pogodio za teško izboreni bod.