Josip Piršljin • nedjelja, 19.10.2014.

Nastavljeno je sedmo kolo talijanske Serie A nedjeljnim popodnevnim utakmicama. Zanimljiv dvoboj odigrali su Fiorentina i Lazio u kojem su na kraju bodove odnijeli Rimljani, a na gostovanju je bio uspješan i Milan koji je svladao Veronu.

Milan je uspio povezati dvije pobjede nakon slavlja protiv Chieva u prošlom kolu. Ovog su puta igrači Filippa Inzaghija gostovali u Veroni na stadionu Marc'Antonio Bentegodi i uvjerljivim nastupom svladali domaćina 3:1. U redovima Verone na klupi je ostao hrvatski branič Ivan Martić.

Inzaghi je ponovno počeo s trojicom napadača - Torresom, Hondom i El Shaarawyjem, dok je iza njih bio čvrsti defenzivni vezni ganski duo Essien - Muntari. Mandorlini je, s druge strane, u špicu postavio Lucu Tonija, dok je Saviola bio među pričuvama.

Rossoneri su do početnog pogotka došli nakon 20 minuta igre, a u tome im je pomogao domaći branič Brazilac Rafael Marques koji je skrenu loptu u svoju mrežu. Nedugo potom Japanac Honda je postigao pogodak za 2:0 na asistenciju El Shaarawyja, a isti je igrač strijelac i za 3:0 u 56. minuti. Poslije toga gosti su stali, a žuti su u završnici zabili počasni pogodak lijepim udarcem Nicolasa Lopeza.

U ranijem terminu susreli su se Fiorentina i Lazio na stadionu Artemio Franchi. Uoči dvoboja ekipe su bile poravnate na tablici s devet bodova, no Rimljani su sada na tri više jer su slavili 2:0. U prvom dijelu vodstvo je gostima donio Đorđević, a u nastavku su domaći pritisnuli i pokušali izjednačiti.

Imao je Aquilani sjajnu priliku poravnati na 1:1, no ispriječila mu se vratnica. Iako su do kraja susreta stvorili još nekoliko dobrih šansi, Viole nisu uspjeli zatresti mrežu Marchettija, a u sudačkoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Lulić. Hrvatski veznjak Milan Badelj bio je na klupi Fiorentine, ali Montella ga nije koristio u ovoj utakmici.

Mihajlovićeva Sampdoria bila je na najboljem putu da ostane bod do Rome na trećem mjestu, ali izjalovili su joj se planovi na Sardiniji. Gabbiadini i Obiang su zabili za 2:0 momčadi iz Genove, no Cagliari je izjednačio preko Avelara i Saua.

Torino je na Olimpijskom stadionu ugostio Udinese i minimalno slavio golom Quagliarelle i tako se približio sredini ljestvice. Igor Bubnjić nije nastupio za crno-bijele. Posljednjeplasirani Palermo došao je "do daha" nakon pobjede protiv Cesene 2:1, a laknulo je i navijačima Atalante jer je njihova momčad slavila protiv Parme golom Boakyea u 90. minuti.