Roma
Roma 3:0 Chievo
Chievo

Niko Rukavina • subota, 18.10.2014.

Nakon kontroverznog poraza u prošlom kolu protiv Juventusa u Torinu, Roma se vratila pobjedama uvjerljivom igrom protiv Chieva iz Verone. Romanisti su sva tri pogotka na utakmici zabili u prvom dijelu te su se, barem na dva sata, bodovno izjednačili s Juventusom koji večeras gostuje kod Sassuola.

Nogometaši Rome nadigrali su goste iz Verone i već nakon 33. minute imali su konačnih 3:0. Utakmica je od prve minute bila jednosmjerna utakmica u kojoj Totti i društvo nisu dozvolili ni najmanje iznenađenje. Chievo ne zna za pobjedu već pet kola u kojima su osvojili samo jedan bod. Utakmica nije pošteno ni započela, a Roma je povela preko Destra na asistenciju Pjanića iz kornera. Vučica je nastavila s pritiskom, gostima iz Verone dozvoljavali su minimalno prostora. U 25. je već bilo 2:0 kada je Ljajić primio loptu na desnom rubu kaznenog prostora gostiju, driblingom izbacio Zukanovića i snažnim udarcem pogodio suprotni kut Bardijevog gola.

Dominantna Roma nije posustajala te je osam minuta kasnije "neuništivi" Totti zabio iz kaznenog udarca za konačnih 3:0. Jedanaesterac je skrivio Dainelli koji je za vrat "povukao" De Rossija, no nije dobio javnu opomenu. Roma je u prvom dijelu imala 72% loptu u svojim nogama i već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno kako će Vučica do nova tri boda.

Roma je u nastavku utakmice rutinski držala rezultat. U potpunosti su sakrili loptu gostima, a na kraju su mogli slaviti i uvjerljivije. Najveću prigodu propustio je Destro u 83. kada mu je Bardi sjajno obranio udarac. U sljedećem kolu Roma gostuje kod jake Sampdorije, a Chievo dočekuje Genou.