Davor Mikulić • subota, 18.10.2014.

Vrlo zanimljivih i pogocima bogatih šest susreta ponudio nam je standardni subotnji termin Bundeslige. Za pobjedom i dalje traga dortmundska Borussia koja je poražena i kod Koelna, dok je veliku prednost od tri pogotka ispustio Leverkusen u Stuttgartu. Najuvjerljiviji bio je Bayern koji je Werder ispratio s čak šest pogodaka...

Kako je bilo i očekivano, posljednjeplasirana momčad Bundeslige i jedina momčad koja još uvijek ne zna za pobjedu nije imala što tražiti na Allianz Areni. Uglavnom je igrala samo domaća momčad, a pitanje pobjednika riješeno je već u prvih pola sata.

Phillip Lahm je načeo gostujuću mrežu u 20. minuti nakon što mu je loptu spustio Müller, a poslije samo sedam minuta stiglo je i povećanje vodstva. Slobodni udarac s dvadesetak metara odlučio je izvesti Xabi Alonso koji prizemnom loptom ispod živog zida pogađa donji lijevi kut. Nemoćni vratar Wolf sve je ispratio tek pogledom.

Gosti su poslije toga izdržali do 43. minute, a onda su u periodu od samo tri minute dobili još dva pogotka. Müller se našao na listi strijelaca kada je realizirao udarac s bijele točke, dok je Mario Götze primio Alabinu loptu, sjajno se oslobodio svog čuvara i onda još bolje pogodio u lijevu stranu vratara Wolfa.

Nije se ništa bitnije promijenilo u nastavku susreta, no ipak su postignuta još samo dva pogotka. Mreže su mirovale do 79. minute kada je Lahm pogodio za velikih 5:0, a konačnih 6:0 postavio je, također drugim pogotkom, Mario Götze.

Do druge pobjede zaredom stigao je Wolfsburg u čijim su redovima od početka zaigrali Ivan Perišić i Ivica Olić. Nije to bio susret s pregršt pravih prigoda, a iz prve opasnije postignut je pogodak. S desne je strane loptu u sredinu ubacio Kevin de Bruyne, a na drugoj vratnici na nju nalijeće Caligiuri i neobranjivo ju zakucava u mrežu.

Nakon samo pet minuta rezultat je mogao biti na početku, no udarac Admira Mehmedija sjajno brani Benaglio, a u 15. minuti na suprotnoj strani uzvraća i Burki koji zaustavlja pokušaj Ivice Olića. Najbliže pogotku bio je de Bruyne kada je u 42. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Caligiuri je do drugog svog pogotka na susretu došao u 66. minuti nakon čega je bilo jasno da će gosti odnijeti puni plijen. Odlično je prošao po lijevoj strani i pogodio suprotni kut nakon što se oslobodio svog čuvara.

Domaća je momčad uspjela doći do počasnog pogotka i ublažiti poraz tek u prvoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio Kerk koji je iz slobodnog udarca lijevom nogom sjajno pogodio rašlje.

Iako je Hannover bio nešto konkretniji tijekom prvog dijela susreta, na odmor je s minimalnom prednošću otišla Borussia iz Mönchengladbacha, pogotkom postignutim već u ranoj fazi utakmice. Alvaro Dominguez je s desne strane ubacio loptu u sredinu, a tamo ju dočekuje Max Kruse i glavom šalje iza leđa Zielera.

U 19. minuti je Hiroki Sakai također pokušao glavom, no neprecizno, a u 28. minuti još bolju priliku imao je Bittencourt koju je odličnom obranom zaustavio Sommer. Pet minuta poslije do drugog je pogotka pokušao doći Kruse, ali i to je dobrom reakcijom spriječio domaći vratar.

Koban je za domaćina bio i početak drugog poluvremena jer je Borussia nakon samo četiri minute postigla pogodak koji je praktički osigurao pobjedu. Xhaka je odlučio izvesti slobodni udarac i kroz živi zid loptu poslao u mrežu.

Dvije odlične prilike imali su još Andre Hahn i Joselu, no pogodak kojim su zaključili pobjedu gosti su postigli u posljednjoj minuti susreta. Max Kruse je prihvatio loptu Hazarda i vrlo lijepo pogodio pod gredu.

Zvuči pomalo nevjerojatno, no momčad Jürgena Kloppa već pet utakmica ne zna za pobjedu. Danas je bolji bio i Köln čiji su igrači bili u podređenom položaju, ali su dvaput uspjevali matirali Weindenfellera.

Za vodstvo domaćina strijelac je bio Vogt pred kraj prvog dijela, u 40. minuti. Risse ga je glavom sjajno gurnuo u priliku, a on izlazi sam pred gostujućeg vratara i pogađa donji desni kut.

Samo tri minute igre u nastavku bile su dovoljne da Borussia dođe do izjednačenja kada je Immobile asistenciju Reusa pretvorio u pogodak, ali taj se rezultat održao samo do 74. minute. Köln je tada poveo preko Zollera, iako su do drugog pogotka mogli doći i nešto ranije kada je isti igrač bio u dobroj prilici, ali za malo neprecizan. Dočekao je ubačaj s desne strane i bez problema zatresao mrežu za veliko slavlje.

Većih prilika do kraja susreta više nije bilo pa je Köln prekinuo svoj negativan niz, dok će Borussia isto morati pokušati već u idućem kolu.

Predvođen najboljim strijelcem dosadašnjeg dijela prvenstva Mainz je dočekao Augsburg i nakon tri remija upisao nova tri boda s kojima je zasjeo na visoku treću poziciju.

Poveli su već u 20. minuti kada je Hofmann na lijevoj strani prevario svog čuvara i pogodio bliži kut, a nakon samo tri minute prednost je udvostručena poslije čega su se gosti našli u gotovo nemogućoj situaciji za povratak. Gostujući su braniči otklonili opasnost samo na trenutak, a do lopte dolazi Samperio koji s desetak metara pogađa donji desni kut.

Do odlaska na odmor svaka je momčad imala po jednu veliku priliku, a obje su odličnim reakcijama zaustavili vratari. Prvo je iz slobodnog udarca pokušao Raul Bobadilla, da bi na suprotnoj strani u 44. minuti uzvratio Hofmann.

Shinji Okazaki prvi je zaprijetio gostujućem vrataru u nastavku, a na odgovor Augsburga čekalo se do 57. minute, ali i dalje bez promjena. Gosti su do pogotka došli u 74. minuti preko Tobiasa Wernera koji je odlično reagirao nakon ubačaja sa strane, no nešto više jednostavno nisu mogli.

Bayer iz Leverkusena ispustio je čak tri pogotka prednosti koje je imao na poluvremenu susreta protiv Stuttgarta, a već poslije devet minuta rezultat je bio 0:2.

Son-Hueng Min sjajno je pogodio u četvrtoj minuti, a isti je igrač u glavnoj ulozi bio i kod drugog pogotka kada je zatresao Kirschbaumovu mrežu fenomenalnim udarcem iz daljine. Na listu strijelaca do odlaska na predah upisao se i Bellarabi i to na asistenciju dvostrukog strijelca Hueng Mina.

Rezultat se nije mijenjao do 57. minute, a onda je krenuo veliki pad gostiju. Klein je ubacio na peterac gdje se najbolje snalazi Werner i glavom loptu sreće u mrežu, a nakon deset minuta strijelac je bio i Klein kada je naletio na odbijenu loptu i s dvadesetak metara neobranjivo pogodio.

U 76. minuti slobodni je udarac izveo Filip Kostić koji pronalazi Martina Harnika, a on skače i glavom iz blizine vraća svoju momčad potpuno u utakmicu.

Nakon toga, mogao je do hattricka doći Son-Hueng Min čiji je udarac sjajno obranio Kirschbaum, a na teškim je mukama bio i vratar na suprotnoj strani kada je Harnikov udarac uspio obraniti uz malu pomoć vratnice.

• Obrisan korisnik19.10.2014. u 18:00
    Jesan ja lud, al Jedvaj nije bija na okupljanju reprezentacije (jel ono bija ozljeđen?) a sad je odigra 90. minuti za Apotekare na livome beku http://www.bundesliga.com/en/stats/matchday/?matchid=153202&season=2014&liga=51