Bundesliga, 8. kolo, 18.10.2014, 18:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:0 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Borna Rupnik • subota, 18.10.2014.

U debitantskoj utakmici Roberta di Mattea na klupi Schalkea, Hertha je pala u Gelsenkirchenu. Berlinskim su nogometašima presudili Klaas-Jan Huntelaar i Julian Draxler.

Po odlasku trenera Jensa Kellera i dolasku njegovog nasljednika, Roberta di Mattea, Schalke očekuje uspon iz donjeg dijela tablice, a prvi je korak napravio u subotu protiv Herthe.

Nakon što je promašio stopostotnu prigodu u devetoj minuti, a potom pucao pored gola i desetak minuta kasnije - dok je Christian Füchs spašavao vrata Schalkea s druge strane - Klaas-Jan Huntelaar doveo je momčad iz Gelsenkirchena u vodstvo.

U 19. minuti, na ubačaj Juliana Draxlera, nizozemski je napadač sjajnim udarcem glavom matirao Thomasa Krafta.

Potvrda Schalkeovog pobjede stigla je sredinom nastavka, kada se otvorila prilika za udarac Draxlera. Uz "odbijanac" od Herthinog Fabiana Lustenbergera, lopta je odsjela u mreži za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Svoj je obol pobjedi dao i Schalkeov vratar Ralf Fährmann s dvije dobre obrane u završnici utakmice.

Berlinski je klub tako ostao na osam osvojenih bodova te zauzima 13. mjesto bundesligaškog poretka.