Poreč u derbiju porazio Varaždin, Gorici i Spačvi bodovi s gostovanja

Marija Pastuović • srijeda, 22.10.2014.

U zaostaloj utakmici sedmog kola domaće lige Poreč je u zanimljivoj i napetoj utakmici nanio Varaždinu prvi ovosezonski poraz. Slavlja su, pak, ranije upisali još Buzet, Spačva, Gorica, Bjelovar i Zamet, dok su Umag i Dubrava podijelili bodove.

Poreč – Varaždin 1930 31:30 (15:14)

Sedmo kolo Premijer lige, radi europskih obaveza, zatvorili su derbijem Poreč i Varaždin. U neizvjesnoj utakmici uspješniji je bio Poreč za šestu ovosezonsku pobjedu, koji je ujedno nanio prvi poraz Varaždinu. Gosti su dobro otvorili utakmicu, poveli su 3:1, ali Poreč uzvraća serijom 4-0 i prelazi u vodstvo u 13. minuti susreta. Pet minuta kasnije, pogotkom Ante Tokića Varaždin je imao minimalan zaostatak, a minutu prije odmora uspio je izjednačiti, ali na poluvremenu je gol prednosti imao Poreč.

U nastavku je pritisak gostujuće momčadi donio vodstvo 18:17, ali već minutu kasnije prednost je ponovno imala domaća ekipa. Igralo se tada gol za gol, vodstvo se izmjenjivalo, a uspješniji su na kraju bili Porečani. Pobjedu im je u posljednjoj minuti donio Marko Buvinić, koji je bio ujedno i najefikasniji igrač s osam zgoditaka, dok je Goran Čarapina zaustavio devet protivničkih napada. Kod gostiju je sedam golova upisao Ante Tokić, dok je vratarski duo Špikić-Meštrić sačuvao 12 lopti.

Buzet - Split 29:22 (14:11)

Splićani nisu uspjeli doći do druge pobjede, nadigrali su ih ovaj put na domaćem terenu gosti iz Buzeta. Domaćini su poveli u uvodnim minutama 3:1, ali uzvratili su odmah gosti te izjednačili na 4:4. Buzet je ponovno došao do prednosti koju je čuvao sve do 23. minute susreta kada Splićani prelaze u vodstvo. Ipak, do kraja poluvremena domaćini su napravili seriju 5-1 za četiri pogotka razlike na odmoru.

U uvodnim minutama druge dionice igre Buzet je povećavao svoje vodstvo, kontrolirao utakmicu do samog kraja, ne dozvolivši suparnicima da ugroze sigurnu pobjedu. U pobjedničkim redovima Mario Galijot i Davorin Prskalo ugradili su po šest pogodaka, a njihovi suigrači Aleks Jović, Amir Pobrić i Elvin Jerman skupili su 14 obrana. Najučinkovitiji gostujući igrač bio je Nikola Šolić sa sedam pogodaka, a tandem Šimić-Budalić upisao je osam zaustavljenih pokušaja.

Umag - Dubrava 29:29 (12:17)

Zagrebačka Dubrava propustila je na gostovanju u Umagu osvojiti dva boda. Imali su gosti na poluvremenu pet pogodaka više, ali ih nisu uspjeli pretvoriti u slavlje te su bodovi na kraju podijeljeni. Bolje su u susret ušli Zagrepčani koji su tijekom prvog poluvremena povećavali prednost iz minute u minutu za vodstvo 17:12 na odmoru.

Druga dionica igre donijela je preokret, Umag je pred kraj susreta prvo izjednačio, a zatim i poveo s dva pogotka razlike (25:23), ali uspjeli su gosti izvući remi u posljednjim minutama. Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Ivan Sever sa sedam zgoditaka, a vratari Tomislav Milinković i Elvedin Burnić obranili su šest lopti. Dubravu je predvodio Krunoslav Pahanić koji se u listu strijelaca upisao sedam puta, dok su Domagoj Grahovac i Igor Totić zabilježili devet obrana.

Ivanić - Spačva 22:27 (12:11)

Četvrtu pobjedu u sedam pokušaja ostvarili su Vinkovčani na gostovanju kod Ivanića. Iako su domaćini susret započeli odlično, vodstvom 4:0, Spačva ih je sustizala, a krajem prvog poluvremena uspjela je smanjiti razliku na 12:11.

Drugih trideset minuta u potpunosti je pripalo gostujućoj ekipi koja je ovim slavljem nanijela četvrti poraz Ivaniću. U nastavku su gosti odmah bili uspješni za izjednačenje, a kontrolu igre preuzeli su sredinom drugog poluvremena kada su otišli na četiri pogotka prednosti, što domaća momčad više nije uspjela dohvatiti. Slaven Šijaković za Spačvu je postigao osam golova, a golmani Antonio Rimac i Dražen Stojanović sačuvali su devet lopti. U redovima Ivanića najbolji je bio Frano Veraja sa sedam zgoditaka, dok je tandem Mudrinjak-Janeš upisao sedam obrana.

Đakovo - Gorica 28:32 (13:15)

Gorica je nastavila i u sedmom kolu s dobrim rezultatima, upisala je petu ovogodišnju pobjedu u Ligi, porazivši Đakovo. Iako su domaći igrači imali početno vodstvo, ubrzo je Gorica uhvatila ritam, prvo je izjednačila, a na odmor je otišla s dva pogotka prednosti (15:13).

Đakovčani su u drugom dijelu ostali bez šansi, unatoč pokušajima, protivnici su samo povećavali vodstvo. Gorica je kontrolirano i rutinski privela susret kraju, a do pobjede ju je vodio raspoloženi Domagoj Ferenčina koji je protivničkog vratara nadmudrio 13 puta, a njegov suigrač Tomislav Sladoljev zaustavio je devet lopti. Krunoslav Pahanić u domaćim redovima uspješan je bio deset puta, dok su Mario Gagulić i Mladen Rajković zaustavili 12 protivničkih pokušaja.

Bjelovar – Marina Kaštela 30:26 (13:10)

Bjelovar je na domaćem terenu stigao do druge pobjede u domaćoj ligi, a slavio je nad Kaštelama. Utakmicu je bolje otvorio Bjelovar, uspjeli su gostujući igrači uhvatiti priključak, ali nakon odigranih trideset minuta Bjelovar je imao tri pogotka više.

Marina u nastavku ništa nije mogla promijeniti, suparnici su povećavali svoju prednost za najviših +6 pri rezultatu 24:18 te su mirno priveli susret kraju. Toni Egzeta i Igor Gašparović postigli su po osam zgoditaka za Bjelovarčane, a njihov vratar Kristijan Janđel upisao je sedam obrana. Deset puta bio je uspješan Nikola Jukić, a vratari Josip Pepur i Jure Galić zaustavili su protivnike 15 puta.

Zamet – Karlovac 28:22 (13:11)

Drugo slavlje ove sezone zabilježio je Zamet na svom terenu pobijedivši momčad Karlovca. Momčadi su susret otvorile izjednačeno, prvi se odvojio Zamet, u 12. minuti, na dva pogotka razlike. Gosti su u narednim minutama uspjeli stići domaćine, ali na odmoru je rezultat ponovno bio u korist Zameta 13:11. Na početku druge dionice bolje su reagirali igrači domaće ekipe, koji su povećali prednost na sedam pogodaka (22:15), ispostavit će se na kraju nedostižnih suparnicima. Preostale minute nisu donijele značajne promjene, a Zamet je rutinski priveo utakmicu kraju.

Lovro Jotić sa sedam je pogodaka sudjelovao u pobjedi svoje momčadi, dok je Dino Slavić obranio 12 lopti. Kod Karlovčana je najefikasniji bio Matija Perajica sa šest postignutih golova, a 14 obrana upisali su Denis Karić i Luka Prezelj.