Davor Mikulić • nedjelja, 26.10.2014.

Četvrtom uzastopnom pobjedom do trećeg su mjesta stigli igrači Wolfsburga koji su u današnjem susretu s tri pogotka ispratili Mainz. Strijelac za 2:0 bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Bez troboda je ostao Bayern u čijem ogledu s Borussijom iz Moenchengladbacha nije bilo pogodaka...

Wolfsburg – Mainz 3:0

Vrlo uzbudljivih 90 minuta odigrali su Wolfsburg i Mainz u kojima je uspješniji bio domaćin, stigao do uvjerljive pobjede i trećeg mjesta, ali s jednakim brojem bodova kao drugoplasirana Borussia iz Moenchengladbacha.

Već u šestoj minuti zaprijetili su igrači Mainza kada je Elkin Soto propustio priliku da u mrežu pospremi odbijanac, a vrlo brzo uzvratili su na drugoj strani Ivan Perišić i Ivica Olić. U 15. minuti u vodstvo je došao domaćin nakon što je Marcel Schafer izveo udarac iz kuta, a loptu dočekao Naldo i glavom ju poslao iza Kariusovih leđa.

Zaprijetio je Ivica Olić i u 22. minuti, da bi samo tri minute poslije sam na domaćeg vratara izašao Sami Allagui, no odlično brani Benaglio. Pokušavali su do odlaska na predah još i De Bruyne, Vieirinha, te dvaput Luiz Gustavo, ali rezultat se nije mijenjao.

Opasno je za gostujućeg vratara Kariusa bilo i na početku nastavka kada su u dobrim prilikama bili De Bruyne i Ivica Olić, no odlično je reagirao, jednako kao i kod nova dva pokušaja Kevina De Bruynea. Međutim, nemoćan je bio u 59. minuti kada je vodstvo Wolfsburga povisio Ivan Perišić. Naldo je gađao glavom nakon udarca iz kuta, a Perišić, također glavom, loptu skrenuo točno ispred gostujućeg vratara i na taj ga način prevario.

Tada je već bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno, ali ipak su domaći igrači nastavili sa svojim napadima i stalnim prijetnjama. U 71. minuti, minutu nakon što je igru napustio Ivan Perišić, ali i u 77. minuti, neuspješno je pucao Maximilian Arnold, dok je u međuvremenu domaćeg vratara iskušao Johannes Geis.

Deset minuta prije kraja gredu je zatresao Ivica Olić, a u jednoj od posljednjih prigoda na utakmici, u 87. minuti, konačnih 3:0 je postavio Daniel Caligiuri koji je na drugoj vratnici dočekao dodavanje Juniora Malande.

Borussia (M) – Bayern 0:0

Igrači Pepa Guardiole propustili su priliku da na gostovanju u Moenchengladbachu dođu do novih bodova i tako se odvoje od prvih pratitelja na tablici. Tijekom svih 90 minuta mreže su mirovale, iako su gosti bili opasniji, te nešto više držali loptu u svojim nogama.

Počelo je velikom prilikom Roberta Lewandowskog koji se već u trećoj minuti izborio za prostor i glavom pucao iznad okvira vrata. Ubrzo nakon toga, zaprijetio je i Thomas Muller, a zatim još dvaput Lewandowski, no bez opasnosti za Sommera.

Najbolju priliku za domaću momčad u prvom dijelu imao je Max Kruse u 34. minuti kada je išao sam na Manuela Neura koji odličnom reakcijom sprječava vodstvo Borussije.

Nastavak je svojim udarcem otvorio Christoph Kramer, što još jednom dobro brani Neuer, a onda je i Sommer zaustavio još jedan u nizu pokušaja Roberta Lewandowskog.

Opasno je za domaći sastav bilo i u 62. minuti kada je Juan Bernat bio za malo neprecizan, da bi nakon četiri minute uzvratio Alvaro Dominguez, no s jednakim ishodom. Do kraja susreta još dvaput je morao intervenirati Manuel Neuer, a oba puta mu je prijetio Raffael. Imao je i Bayern prilika koje nije uspio pretvoriti u pogodak pa su se momčadi morale zadovoljiti s po jednim bodom.