Dnipro napunio mrežu Volina, među strijelcima i Nikola Kalinić

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.10.2014.

Nogometaši Dnipra plasirali su se u četvrtfinale Ukrajinskog kupa nakon što su bili uspješni u osmini finala u dvomeču protiv Volina. Prvi susret otišao je na stranu Volina s 1:0, međutim Dnipro je u uzvratu bio uvjerljiv s 4:0...

Prvi susret između Dnipra i Volina otišao je na stranu autsajdera s minimalnih 1:0, no bez obzira na to, Dnipro je i dalje bio favorit za prolazak u četvrtfinale. Taj status je potvrdio u uzvratu glatkom pobjedom 4:0.

Ivan Strinić odradio je svih 90 minuta u sastavu Dnipra dok je Nikola Kalinić ušao u igru u 78. minuti umjesto Evgenija Seleznjova i postigao četvrti pogodak.

Na prvi pogodak čekalo se do 37. minute kada je Dnipro poveo pogotkom Čeberjačka nakon kornera i s tih 1:0 otišlo se na odmor.

U nastavku susreta domaćin je pojačao ritam i stigao do još tri gola. U 57. minuti Strinić je odradio većinu posla, odlično pronašao Rotana koji podiže na 2:0 da bi u 72. minuti treći gol postigao Seleznjov.

Nedugo nakon ulaska u igru, Nikola Kalinić iskoristio je dodavanje Šahova i povisio na 4:0.

Dalje je prošao i Šahtar koji je bez Darija Srne eliminirao Poltavu s ukupnih 9:2 i 4:1 u uzvratu.