Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 29.10.2014, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500

Niko Rukavina • srijeda, 29.10.2014.

Nakon nedavne 3:0 pobjede u prvenstvu, nogometaši RNK Splita su drugi put u 12 dana svladali Osijek na Parku mladeži i plasirali se u četvrtinu finala Hrvatskog kupa. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kada su golove za domaćine postigli Roce i Cikalleshi.

Dražen Bagarić
46'
24
Miloš Vidović
71'
34
Henri Belle
82'
Tomislav Rukavina

RNK Split je s 2:0 nadigrao Osijek na domaćem terenu i prvi put u povijesti plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Crveni su bili puno bolja momčad na terenu i na kraju su zasluženo slavili.

Utakmica je dolično počela za domaćine. Već u 9. minuti Roce skrenuo loptu u gol nakon slobodnog udarca Kvržića. Osam minuta kasnije Cikalleshi je iz slobodnog udarca s nekih 20-tak metara pogodio vratnicu.

Isti igrač je u 32. zabio za konačnih 2:0. Albanski reprezentativac primio je loptu okrenut leđima golu, te je krasnim volejem iz okreta pogodio za rješenje utakmice. Splitovci su na odmor otišli sa zasluženom prednosti.

U nastavku je Split kontrolirao utakmicu. Bagarić je u 50. probio krilo, no njegov udarac iz blizine obranio je golman Osječana, Mikulić. Momčad Tomislava Rukavine prvu i jedinu ozbiljniju prigodu imala je tek u 63. minuti kad je Škorić tukao u kut Splitovog gola, no Zagorac je bio spreman.

• Obrisan korisnik30.10.2014. u 19:00
    Kad od zadnjih 7 utakmica u 6 ne zabiješ gol, onda je to stvarno zabrinjavajuće! Mislim da je iz aviona vidljivo da Rukavina to više ne može napraviti pomak i možda mu je vrijeme da netko drugi proba. No nije samo on kriv, isto tako bi se trebalo zahvaliti osječkim "zvjezdicama" koje se... [više na forumu]
  • sportoz29.10.2014. u 20:36
    Sjeća li se netko kad je to Osijek bio raspoložen? Daj više rastjerajte tu gamad i idemo igrat s kadetima. Gore biti ne može.