Branimir Korać • četvrtak, 30.10.2014.

Prvo izdanje novog formata Superkupa Katalonije pripalo je Barceloni koja je nakon izvođenja kaznenih udaraca bila bolja od Espanyola. Svoj doprinos ovom trofeju dali su i Alen Halilović i Ivan Rakitić koji su bili precizni u raspucavanju...

Barcelona je stigla do trofeja Superkupa Katalonije pobjedom protiv Espanyola nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca. Luis Enrique izveo je na travnjak dosta šarenu momčad, a samo su Gerard Pique i Luis Suarez od startera iz El Clasica krenuli u ovom susretu.

Upravo njih dvojica odnose zasluge za vodeći pogodak Barcelone koji je stigao u 15. minuti kada je Suarez asistirao Piqueu, a ovaj lakoćom iz blizine poslao glavom loptu u praznu mrežu.

Espanyol je stigao do poravnanja fantastičnim golom Arbille u 51. minuti. Arbilla je iz slobodnog udarca savršeno pogodio gornji kut i Masip nije imao baš nikakve šanse.

U 60. minuti na teren su ušli Ivan Rakitić i Xavi umjesto Rafinhe i Sergija Roberta dok je Alen Halilović u 75. minuti zamijenio Sampera. Upravo Halilović u 86. minuti bio je blizu pobjedničkog pogotka kada je solo prodorom došao do 16 metara, pucao prizemno, ali malo pokraj vratnice.

Kako je ostalo 1:1, izvodili su se kazneni udarci i za Barcelonu su pogodili Xavi, Halilović, Grimaldo i Rakitić dok je Ramirez bio neprecizan. Na drugoj strani Arbilla i Gonzalez nisu uspjeli zabiti. Upravo Rakitićev pogodak bio je i posljednji te je označio slavlje za Barcelonu.

• Obrisan korisnik30.10.2014. u 13:04
    lijepo je vidjeti da halilović dobiv priliku igrati za jednu barcu, samo da mu timski rad dovedu u red i bit će strava pojačanje za nas.