Niko Rukavina • srijeda, 29.10.2014.

U osam večerašnjih utakmica 9. kola Serije A nije palo puno pogotka, ali su se mnoge utakmice rješavale u završnoj fazi. Aktualni prvak, Juventus, izgubio je od Genove u gostima pogotkom u 94. minuti utakmice. Kiks Bianconera iskoristila je Roma domaćom pobjedom nad Cesenom te se potpuno izjednačila s momčadi iz Torina. Kovačićev Inter je u svojevrsnom derbiju kola pobijedio do večeras neporaženu Sampdorijom na Giuseppe Meazzi pogotkom iz jedanaesterca u posljednjoj minuti utakmice.

Matri i Antonini matirali Juventus

Genoa je na domaćem terenu priredila veliko iznenađenje te je nanijela prvi ovosezonski poraz aktualnim prvacima. Torinezi su bili bolja momčad cijelu utakmicu, no bolju igru nisu uspjeli kapitalizirati, za razliku od Genoe koja je uspjela zabiti pobjednički pogodak u 94. Bivši Juventusovac Matri asistirao je Antoniniju za iznenađujuću pobjedu domaćina koji se u posljednje vrijeme nalazi u dobroj formi.

Rimljani bez kiksa

Roma je utakmicu protiv Cesene otvorila ranim pogotkom. Već u 8. minuti odlični Gervinho je probio desnu stranu i uposlio Destra koji bez problema matira Agliardija za vodstvo domaćih. Romanisti su nizali prigode iako je i Cesena mogla do izjednačenja u 69. preko Almeide. Drugi pogodak na utakmici zabio je De Rossi iz blizine za konačnih 2:0. Roma i Juventus dijele prvo mjesto s istim brojem pogotka i istom gol razlikom.

Sampdoria zaustavljena u Milanu

Do večeras neporažena i trećeplasirana Sampdoria došla je u goste Interu. Nerazzurri su bili bolja momčadi, pogotovo u drugom dijelu, a dobra igra isplatila im se u 90. kada je Kuzmanović izborio jedanaesterac, a Icardi, bivši igrač Sampdorije, zabio je svoj šesti ovosezonski pogodak za drugu uzastopnu pobjedu Intera. Mateo Kovačić je zamijenjen u 92. minuti utakmice.

Milanu remi u Cagliariju

Drugi milanski klub odigrao je 1:1 na teškom gostovanju kod Cagliarija. Domaćini su poveli u 24. preko Ibarbe, a izjednačio je Bonaventura deset minuta kasnije. Milan se ovim remijem popeo na treće mjesto ljestvice koje je preuzeo Sampdoriji.

Higuain promašio pobjedu

Atalanta i Napoli odigrali su 1:1 u Bergamu. Svojevrsni junak i tragičar Napolitanaca bio je Higuain koji je prvo izjednačio u 86., no u drugoj minuti sudačke nadoknade promašio je kazneni udarac. Atalanta je od 83. igrala s igračem manje.

Badelj popratio s klupe pobjedu Viola

Fiorentina je bila uvjerljiva protiv ove sezone dobrog Udinesea s 3:0. Dva pogotka postigao je Babacar, a jedan Valero. Badelj je cijelu utakmicu popratio s klupe. Palermo i Torino su s minimalnih 1:0 svladali Chievo, odnosno posljednju Parmu.