Sassuolo
Sassuolo 3:1(0:1) Empoli
Empoli

Josip Piršljin • utorak, 28.10.2014.

Deveto kolo talijanske Serie A otvoreno je dvobojem Sassuola i Empolija. Domaćin je gubio, no na kraju je uspio upisati sva tri boda.

Talijani će preko tjedna odraditi utakmice devetog kola, a prvi su na teren izašli nogometaši Sassuola i Empolija. Prije utakmice bili su poravnati na sedam bodova na tablici, ali sada će tri boda više imati zeleno-crni.

Hrvatski branič Šime Vrsaljko nije bio u kadru Sassoula za okršaj s Empolijem. Gostujuća momčad dobro je otvorila susret i povela u 18. minuti pogotkom Crocea. Tu je prednost zadržala do kraja prvog poluvremena, ali u nastavku je domaćin "proradio".

Najprije je u 56. minuti Missiroli donio momčadi Eusebija Di Francesca izjednačenje, a potom na asistenciju Berardija rezultat preokreće Floccari. Prije toga Berardi nije iskoristio udarac s bijele točke, no kasnije se iskupio.

Osim asistencije, upisao se i u strijelce u 73. minuti postavivši konačnih 3:1. Tom pobjedom Sassuolo je pobjegao iz opasne zone, a izjednačio se na ljestvici s Fiorentinom na deset bodova, no Viole imaju utakmicu manje.