Premiership, 10. kolo, 02.11.2014, 14:30 h
Manchester City
Manchester City 1:0 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • nedjelja, 02.11.2014.

Prvi put od 1970. Manchester City četvrti je put u nizu svladao Manchester United. Ovaj put 1:0, pogotkom Sergija Agüera u drugom dijelu nakon što je United u prvom ostao s igračem manje.

U većem dijelu susreta na Etihadu činilo se da će City osigurati uvjerljiviju pobjedu, pogotovo nakon što je zaigrao s igračem više. Međutim, Crveni vragovi probudili su se u posljednjih dvadesetak minuta i zamalo ostali bez izjednačujućeg gola.

City je prekinuo niz slabijih rezultata u svim natjecanjima te ostaje na šest bodova zaostatka za Chelseajem. Ovaj poraz za United vjerojatno znači definitivni kraja nadanja u uključenje u utrku za titulu.

De Gea je dvaput morao sjajnim intervencijama na početku susreta spašavati goste. Građani su bili mnogo bolji, konkretniji, a u 38. minuti postali su i brojčano jači zahvaljujući gluposti Chrisa Smallinga. Branič Uniteda prvo je dobio žuti karton zbog ometanja vratara, a poslije toga se zaletio u Milnera.

United je prije završnog zvižduka u prvom dijelu dobro prošao kod suca koji nije smatrao da je Rojo faulirao Tourea. U 60. minuti Fellaini i Carrick zaustavili su Agüera u kaznenom prostoru. Izgledalo je to kao čisti prekršaj, ali Cityju opet nije dosuđen.

Brojčana prednost protiv momčadi kao što je City mora se osjetiti, a bio je to slučaj i u ovom ogledu. United se jedva držao te je izdržao do 62. minute. Toure je "prerezao" obranu lijepim dodavanjem Clichyju koji ubacuje argentinskom napadaču na njegovu ljevicu.

Nakon što je Toure pogodio stativu u 74., odnos snaga počeo se mijenjati. City se počeo povlačiti i United je sve češće dolazio pred domaći gol. Hart je skinuo Di Marijin pokušaj, a okušao se i Fellaini, no loše je gađao iz dobre pozicije.

• Obrisan korisnik02.11.2014. u 19:14
    festival nedosuđenih penala za city,a ovaj fellaini će biti drastično kažnjen za pljuvanje aguera.da je to slučajno napravio suarez,žuti tisak bi ga pojeo
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 18:55
    Meni nije jasno kako pojedini igrači (čitaj Smalling) mogu biti tako glupi. Prvo je dobio žuti karton na najveću moguću glupost, nešto što obrambeni nikada ne bi smio raditi da se na takav način optereti nepotrebnim kartonom. A onda, znajući da ima karton, krenuo je u srart u kojem nije bio ni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 18:26
    Fellaini je i pljunuo na Aguera... brutalno loš igrač. Zajebo se United još onda kad nije kupio Modrića dok je igrao za Tottenham.
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 16:52
    smijesan mi je bio Fellaini kada je u 1.pol.po nozi udario Aguera za cisti penal,a sudac nista,i on se nadvio nad njime i laje nesto.. jedno od najgorih pojacanja ManU-a u povijesti,i zato mi je drago da je bas Kun rijesio derbi..