Borna Ćorić u dva seta izborio četvrtfinale u Francuskoj

Borna Rupnik • srijeda, 05.11.2014.

U osmini finala Challengera u Francuskoj, Borna Ćorić u dva je seta izborio nastavak natjecanja.

Nakon što se u prvom kolu obračunao s kvalifikantom Sidorenkom, hrvatski tenisač Borna Ćorić osigurao je plasman u četvrtfinale turnira u francuskom Mouilleron-Le-Captifu.

Suparnik mu je u osmini finala bio domaći adut Axel Michon, no Ćorić je opravdao svoju ulogu prvog nositelja i za sat i pol vremena igre slavio rezultatom 6:3, 6:4.

U borbi za polufinale suparnik će mu biti osmi nositelj, Turčin Marsel Ilhan.

Na istom turniru Antonio Veić odigrao je tek prvo kolo i nije uspio doći do pobjede. Belgijac Ruben Bemelmans svladao ga je sa 6:4, 6:3 za nešto više od sat vremena igre.

Ante Pavić nije uspio proći u četvrtfinale Challengera u Bratislavi. On je imao težak posao u drugom kolu gdje ga je čekao četvrti nositelj Igor Sijsling i svladao ga sa 7:6, 6:4. Pavić je 18 aseva, ali to mu nije bilo dovoljno. U cijelom meču nije stigao do nijedne break lopte dok je s druge strane Sijsling uspio doći do jednog breaka i time osigurati pobjedu nakon što je prvi set uzeo u 13. igri.

Još jedan Hrvat koji se oprostio od ovotjednih turnira je Nikola Mektić, a njega je nadigrao Serhij Stahovski sa 6:4, 7:5. Mektić je uspio u drugom setu doći iz minusa, ali je Stahovski dobro reagirao u ključnom trenutku i uspio doći do pobjede.