MAXtv Prva liga, 15. kolo, 08.11.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Marin Vidulin, Goran Perica, Robi Kezele
Marin Glavaš 67'
Osijek

Pobjeda protiv Osijeka Hajduku deseta utakmica u nizu bez poraza

Ante Zovko • subota, 08.11.2014.

I u desetom susretu u nizu Hajduk ne zna za poraz. Mijo Caktaš i Sandro Gotal zabili su u pobjedi 2:1 protiv Osijeka pred praznim poljudskim tribinama. Osječani, koji su imali dobrih prilika, završili su dvoboj s desetoricom.

Marin Glavaš pogodio je za Osijek nakon što je Hajduk zabio drugi gol dočekavši jednu u nizu pogrešaka kapetana Marija Maloče, no kako je Mile Škorić dobio dva brza žuta kartona, gosti su u završnici ostali bez mogućnosti organiziranja ofenzive i potrage za izjednačenjem.

Hajduku je bilo potrebno pola sata za upućivanje prvog šuta u okvir. Bradarić je pokušao, a onda asistirao Kouassiju, čiji je udarac vratar Mikulić skrenuo u prečku. Mikulić je bio najzaposleniji sve do završnice poluvremena, kad je i Kalinić morao u akciju. Sjajno je izvukao iz gornjeg kuta udarac Škorića. Odmah zatim Maloča prvi put griješi, Pavić izbija pred vratara i puca pored gola.

Poslije eksplozije prilika u posljednjih 15 minuta prvog dijela, golovi su počeli padati u drugom. Zbog igranja rukom Hajduk je dobio priliku povesti s bijele točke, a Caktaš se opet pokazao pouzdanim za taj zadatak.

Milevski je desetak minuta poslije odlično proigrao Gotala koji iz blizine matira osječkog čuvara mreže.

Srećom po Hajduk, vodstvo je bilo dosta uvjerljivo jer kapetan Maloča definitivno nije imao svoju večer. Glavaš je uzvratio za Osijek iskoristivši pogrešku domaćeg kapetana. Pogodio je iz blizine ne ostavivši mnogo šanse Kaliniću.

• Obrisan korisnik09.11.2014. u 00:37
    a moj maloča, svaka čast onom ko je tebe pustia u nogomet, jer se čovik, ako ništa, bar dobro nasmije kad gleda tvoje urnebesne nastupe
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 23:32
    volio bih vidjeti Malocu u tandemu sa Piqueom,kakav bi to strah i trepet bio za protivnicke napadace...
  • nikoništ08.11.2014. u 21:30
    Jebeš bratski klub kojeg sudac mora spašavati.