Futsal Dinamo slavio u neizvjesnom derbiju kola protiv Agram Extrema

Niko Rukavina • petak, 14.11.2014.

U superzanimljivom derbiju 5. kola 2. HMNL Sjever, Futsal Dinamo je svladao jednog od najvećih konkurenata za ulazak u prvu ligu, Agram Extreme, s tijesnih 4:3. Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi koju je priredilo gotovo 2.000 navijača Dinama.

Futsal Dinamo je u utakmici 5. kola 2. HMNL Sjever, pobijedio Agram Extreme u Sutinskim vrelima s minimalnih 4:3. Utakmica je bila vrlo izjednačena i neizvjesna. Modri su vodili s 2:0, 3:1 i 4:2, no agresivni gosti su cijelu utakmicu "puhali za vrat" najpopularnijoj hrvatskoj futsal ekipi.

Nakon vrlo izjednačene utakmice u početnim minutama, Dinamo je poveo u 8. minuti preko Pezelja, na asistenciju golmana Škorića. U sljedećim minutama Agram je propustio jednu vrlo dobru prigodnu za izjednačenje, no Škorić je bio priseban. Kod Dinama, prigode su propuštali Šokota i Franja.

Ipak, u 17. minuti Tomo Šokota, najbolji ovogodišnji strijelac Dinama, zabija za 2:0 na još jednu asistenciju golmana Škorića. S tim rezultatom otišlo se na odmor, iako je Vedran Škorić pred sam kraj poluvremena mogao zabiti još jedan pogodak za Dinamo, međutim pogodio je stativu.

U drugom dijelu, Stojanović je u 26. minuti smanjio na 2:1, no u sljedećem napadu Grgić postiže pogodak za novo vodsvo Dinama od dva razlike. Međutim, Agram nije posustajao. Nakon što je Agram propustio slobodan udarac, Javornik je pogodio stativu, a u 31. gosti smanjuju preko Bačića. Ipak, Pezelj je dvije minute potom postigao svoj drugi pogodak za 4:2 Dinama. Konačni rezultat, 4:3 za Dinamo, postavio je Agramovac Javornik minutu prije kraja dvoboja.

Gosti nisu imali snage za potpuni povratak. Dinamovci su predvođeni gromoglasnom pjesmom s tribina izdržali do kraja i upisali četvrtu pobjedu iz pet utakmica (uz jedan remi). Nakon utakmice igrači Dinama zahvalili su se vjernoj publici na fantastičnoj podršci te su se tradicionalno ostali istezati upijajući pozitivnu atmosferu s tribina.

Dinamo se nakon pet kola nalazi na prvom mjestu s 13 bodova, ali i utakmicom manje od Rugvice (12 bodova). Agram je treći s 9 bodova. U sljedećem kolu (22. studeni) Dinamo gostuje kod za sada maksimalne Rugvice, a Agram Extreme dočekuje Sisciju.

• bubici15.11.2014. u 11:26
    Opaska autoru - da je Škorić zabio gol ne bi se vrijedio jer golman ne smije zabiti rukom s gola na gol više; to pravilo je promijenjeno prije nekoliko godina. Ali kako ih čovjek dijeli rukom, pa to nije normalno :)