Union Olimpija upisala pobjedu nakon dramatičnog preokreta

Sportnet • petak, 14.11.2014.

U prvom susretu osmog kola ABA lige snage su odmjerili Union Olimpija i Igokea. U dramatičnoj završnici domaćini su nakon fantastičnog preokreta izvojevali pobjedu 72:70.

Poslije neočekivanog opipljivog vodstva jedinog predstavnike BiH u ABA ligi, igrači Aleša Pipana uspijevaju konsolidirati svoje redove i obradovati navijače u Stožicama. Tijekom prve četvrtine obje momčadi su bile ravnopravne te se u drugu četvrtinu ušlo s rezultatom 16:16. U drugoj četvrtini momčad iz Aleksandrovca igra bolje te na poluvrijeme odlazi s prednošću od pet poena(33:38).

U trećoj dionici utakmice gosti nastavljaju igrati jednakim ritmom te se nazire iznenađenje, no momčad za koju nastupa mladi hrvatski reprezentativac Paolo Marinelli na kraju ipak odnosi pobjedu impresivno igrajući zadnju četvrtinu, a glavna rola u preokretu pripala je Marku Marinoviću koji je uknjižio 19 poena, pet asistencija i četiri skoka. Uloga njegova sekundanta pripala je Blažu Mahkovicu s 15 ubačenih koševa. Ne smijemo zanemariti ni obol koji je dao golobradi hrvatski playmaker zabivši tricu za 68:67 i vodstvo svoje momčadi. Igokeu je sa 17 poena predvodio Crnogorac Nikola Dragović. Marinelli je za 20 minuta ubacio devet poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Poslije pobjede Olimpija se nalazi na trećem mjestu, a Igokea nakon drugog poraza zaredom zauzima osmo mjesto prvenstvene ljestvice. U sljedećem kolu Zmajčeki u derbiju ugošćuju Budućnost dok Igosima predstoji domaća utakmica protiv MZT Skoplja.