Usamljeni Sobin nije uspio odvesti Zadrane do iznenađenja protiv Budućnosti

Branimir Korać • subota, 15.11.2014.

Budućnost je potvrdila u Višnjiku da je bolja od Zadra i odnijela još jednu pobjedu u međusobnim susretima. U domaćim redovima bilo je previše indisponiranih i nevidljiv igrača, a s takvim nastupom ne može se svladati ovakav protivnik...

Sve ono što su Zadrani najavljivali uoči susreta protiv Budućnosti, nisu ispunili, a parket su napustili uz koncert zvižduka. Velika agresivnost, što veći broj raspoloženih igrača i čvrsta obrana na granici incidenta. Sve je to izostalo i Budućnost je bez prevelikog utroška energije otišla do pobjede.

Jedino je Josip Sobin pružio nešto više na obje strane parketa, u obrani je korektan posao odrađivao Marko Ramljak i to je u biti bilo to. Ostatak momčadi je podbacio, prvenstveno James Florence od kojeg se puno očekivalo, no on je rijetko preuzimao odgovornost, a bez njegovog velikog učinka ovaj Zadar je u hendikepu.

Iako su Podgoričani bili malo uzdrmani nakon još jednog visokog poraza u Eurokupu, domaćin to nije iskoristio i vrlo brzo našao se na granici dvoznamenkastog zaostatka.

U završnici prve četvrtine gosti su imali devet poena prednosti, a u drugih deset minuta Zadar je napokon izgledao dosta bolje. U tom razdoblju domaćin na obje strane parketa podignuo kvalitetu igre, uspio se potpuno vratiti u utakmicu i 17. minuti doći i do poravnanja 26:26.

I ostali su Zadrani u igri sve do završnice treće dionice kada Budućnost preko Dašića i Sheeheya stvara razliku i nakon toga Zadar se više nije uspio vratiti.

Najbliže što je uspio doći bilo je na 56:51 pet minuta prije kraja nakon čega Šehović ubacuje pet i Subotić dva poena za završetak priče.

Kod Zadra Sobin je ubacio 26 poena uz 13 skokova, a Ramljak je dodao 12 poena i pet skokova. Kod gostiju Šehović je ubacio 17 poena uz sedam skokova.