Blassingame promašio produžetak, Cedevita slavila u tijesnoj završnici

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.11.2014.

Košarkaši Cedevite nastavili su seriju pobjeda u ABA ligi. U gradskom derbiju igrali su protiv Cibone i tijesno slavili 71:69. Cibona je imala svoje prilike, ali u završnici su promašivali Marko Jagodić Kuridža i Jerel Blassingame, a Cedevita je uspjela doći do pobjede...

Cibona i Cedevita po drugi put ove sezone našli su se zajedno na parketu, a ponovno je uspješniji bio aktualni prvak Hrvatske. Do samog kraja susret je bio neizvjestan, Cedevita ga je mogla prelomiti ranije, no nije iskoristila priliku i Cibosi su imali zadnji napad za produžetak.

Iako je Jasmin Repeša najavio uoči susreta da su se njegovi igrači oporavili od susreta s Albom i da su spremni za gradski derbi, u početku nije izgledalo tako. Cibona je s puno više energije i želje otvorila susret i Repeša je s pravom bio ljut. Tražio je od svojih igrača podizanje agresivnosti u obrani, no to se počelo događati tek u drugom poluvremenu.

Cedevita se dugo tražila , Cibona je izgledala bolje i raznovrsnije na parketu te je još sredinom prvog poluvremena bila na rubu dvoznamenkaste prednosti. Tu je ipak uslijedilo bolje razdoblje igre u Repešinoj momčadi i serijom 9:0 Cedevita je uspjela doći do poravnanja nakon trice Gordića za 37:37.

Na poluvrijeme se otišlo s 43:43 za što je zaslužan Jerel Blassingame tricom sa sedam i pol metara preko ruke sa sirenom kada se već činilo da će Cedevita odnijeti prednost na odmor.

U drugo poluvrijeme loše je ušla Cibona koja je dopustila Cedeviti otvaranje s 8:0 i tek u četvrtoj minuti nastavka tricom Markote Cibona dolazi do prvih poena. Označilo je to povratak Cibone u utakmicu, vrlo brzo privukla se na minus dva i vratila se neizvjesnost.

Igralo se dugo bez većih odvajanja, sve dok Cedevita nije pobjegla na 68:61 i činilo se da je susret riješen. Međutim Cibona se nije predala, s pet uzastopnih poena Markote i tricom Blassingamea povela je sa 69:68 da bi Ukić vratio prednost na stranu gostiju.

Cibona svoja dva napada nije realizirala, prvo je Blassingame promašio tricu, a zatim nakon skoka u napadu neprecizan je bio i Jagodić Kuridža te je Gordić otišao na liniju slobodnih bacanja. Prvo je ubacio, međutim drugo nije, lopta dolazi do Blassingamea koji pokušava završiti na obruču prodor preko cijelog terena, ne pogađa i Cedevita odnosi pobjedu.

Ukić je susret završio s 15 poena i pet asistencija, Gordić je dodao 12 poena, a Bilan 16 skokova. Kod Cibone Markota je ubacio 14 poena uz sedam skokova, a Siriščević 13 poena uz pet skokova.