Josip Piršljin • nedjelja, 23.11.2014.

Odigrane su i posljednje dvije utakmice 12. kola Bundeslige. HSV je u derbiju začelja bio bolji od Werdera, a Stuttgart je izgubio na vlastitom terenu od Augsburga.

Dva njemačka nogometna velikana, HSV i Werder, u 12. kolu Bundeslige igrali su derbi začelja. Uspješniji je na svojoj Imtech Areni bio HSV koji je do tri boda došao zahvaljujući pogocima u završnici susreta. Time su Hamburžani preskočili Werder i izašli iz zone ispadanja.

Do 84. minute nije bilo pogodaka, no tada je latvijski igrač Rudnevs postigao pogodak i doveo svoju momčad u vodstvo. Pokušao je Werder brzo izjednačiti, ali samo je primio još jedan gol. U trećoj minuti sudačke nadoknade Wolf je skrenuo loptu u vlastitu mrežu i postavio konačan rezultat. Ivo Iličević nije konkurirao za ovaj susret.

Stuttgart će nakon 12. kola ostati na samom dnu tablice. Ovog je puta ugostio Augsburg i upisao treći uzastopni poraz u prvenstvu. Za utjehu mu ostaje kako se na začelju ljestvice nalazi s još tri njemačka velikana - HSV-om, Borussijom Dortmund i Werderom.

U 28. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon što je Schwaab skupio dva žuta kartona. Do 72. minute na semaforu Mercedes Benz Arene stajalo je 0:0, no tada su gostujući igrači dobili kazneni udarac. Siguran s bijele točke bio je Verhaeg i Augsburg je odnio "puni plijen".