Popovićev show za samo 15 minuta u demoliranju Union Olimpije

Branimir Korać • četvrtak, 27.11.2014.

Sedmo kolo po skupinama Eurokupa donijelo je i niz nastupa hrvatskih internacionalaca, a daleko najupečatljiviji bio je onaj Marka Popovića u visokoj pobjedi Himkija protiv Union Olimpije. S ovih 20 poena, Popović je prešao granicu od tisuću poena u ovom natjecanju (1019)...

Dalibor Bagarić nije sudjelovao u pobjedi Brose Basketsa u Skupini A na gostovanju u Bonnu kod Telekoma. Njegov Brose slavio je 71:52 i tako napravio ogroman korak prema prolasku skupine. Bagarić je cijelu utakmicu odgledao s klupe, a njegovu momčad s po 17 poena predvodili su Daniel Theis i Janis Strelnieks.

U skupini B Cantu s Ivanom Buvom zahvaljujući ubačaju Damiana Hollinsa sa sirenom za 68:66 stigao je do druge pobjede i tako zadržao šanse za prolaz. Ivan Buva nije se naigrao, na parketu je proveo samo četiri minute uz po jedan promašaj za dva i tri poena te izgubljenu loptu. Junak gostiju Hollins završio je susret sa 16 poena i šest skokova.

U istoj skupini Telenet Oostende pod vodstvom našeg stručnjaka Darija Gjergje gostovao je kod Gran Canarije gdje je upisao poraz 79:70. Gran Canaria je tako ostala neporažena, no Oostende je s tri pobjede i dalje u dobroj poziciji za prolaz dalje. Napadački najveće probleme Oostendeu stvarao je Brad Newley sa 16 poena, a obrambeno Walter Tavares s 11 skokova i šest blokada.

U skupini C rimski Virtus ostao je na vrhu i nakon teškog gostovanja kod Nancyja. Domaćin je dobro otvorio utakmicu, ali vrlo brzo je "uhvaćen" nakon čega je Virtus potpuno kontrolirao situaciju i odradio posao te i definitivno osigurao prolaz. Slavio je 76:64 uz 18 poena Kylea Gibsona, a Rok Stipčević je za 24 minute ubacio 12 poena (1/4 za dva, 3/5 za tri).

Skupina D donijela je potpuno neravnopravan dvoboj između Himkija i Union Olimpije. Domaćin je bio apsolutno dominantan i prvo poluvrijeme zaključio je s čak 63 ubačena poena, a na kraju je slavio sa 105:77. Nezaustavljiv je bio Marko Popović kojem je trebalo samo 15 minuta za 20 poena (4/7 za dva, 2/3 za tri, 6/6 slobodna), sedam asistencija i dvije ukradene lopte. U gostujućem sastavu Paolo Marinelli dobio je 36 minuta i ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/1 za tri) uz četiri skoka, četiri asistencije, tri ukradene lopte i šest izgubljenih.

U skupini F podgorička Budućnost poražena je na gostovanju kod Pinar Karsiyake u Izmiru s 86:78. Ova pobjeda osigurala je Turcima mjesto u sljedećoj rundi natjecanja dok je Budućnost i dalje u dosta neugodnoj situaciji. Darko Planinić u ovom susretu odradio je 15 minuta i ubacio dva poena (1/2) uz tri skoka dok je Robert Rikić promašio jedan šut za dva za tri minute.