MAXtv Prva liga, 17. kolo, 28.11.2014, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Split

Derbi nije opravdao očekivanja: Rog i Doležal režirali podjelu bodova Lokomotive i Splita

Niko Rukavina • petak, 28.11.2014.

Utakmica između četvrte Lokomotive i petog RNK Splita nije opravdala epitet derbija kola. Na kraju je dvoboj završio podjelom bodova. Gosti su poveli preko Roga, a ubrzo je izjednačio Doležal, a gosti su prosvjedovali da je pogotku prethodilo zaleđe Rukavine.

Dražen Bagarić
72'
8
Antonio Mršić
78'
7
Ivan Jukić
88'
Ivan Matić

U uglavnom nesadržajnoj utakmici na stadionu u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva i RNK Split podijelili su bodove. Ovim remijem, Lokomotiva je zadržala četvrtu poziciju, a Split je niz bez pobjede produžio na pet utakmica, te još uvijek nisu upisali pobjedu u gostima.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka u prilično dosadnoj utakmici bez prevelikih prigoda. Utakmica je loše počela za Čalušića koji se ozlijedio već u petoj minuti te ga je zamijenio Bartolec. Do kraja prvih 45 minuta malo gledatelja okupljenih u Kranjčevićevoj nije imalo puno toga za vidjeti.

Nastavak je ipak ponudio malo drukčiju sliku. Prvi su do vodstva došli gosti preko mladog reprezentativca Roga u 56. minuti. Nedavni debitant u A reprezentaciji pobjegao je na asistenciju Cikalleshija braničima Lokomotive i matirao Slugu za vodstvo Splita.

Ipak, Lokosi su deset minuta kasnije uzvratili preko Doležala. Igrači Splita žalili su se da je neposredno prije pogotka asistent Rukavina bio u zaleđu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Ovo je bila šesta uzastopna utakmica u kojoj Split nije izgubio od Lokomotive.